• In English
 • У Мінагрополітики розглянуто питання врегулювання несанкціонованого вивезення сирого молока
  опубліковано 11 листопада 2014 року о 18:52

  У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося засідання робочої групи з розробки та вдосконалення законодавства та інших нормативних актів, що регулюють молочну галузь економіки України.

  До розгляду на порядок денний було винесено питання несанкціонованого вивезення сирого молока з південних областей України на територію Криму для подальшої переробки та реалізації. Питання було порушено безпосередньо підприємствами-переробниками. Зокрема, перекупщики, використовуючи високі ціни на молоко і молочні продукти в Російській Федерації, а також заборону на імпорт з України молочної продукції, активізували скупку сирого молока у населення і господарств, для його подальшої переробки на кримських і придністровських підприємствах та продажу готової продукції в Росію.

  Наразі така ситуація спостерігається у Миколаївській та Херсонській областях. Є загроза, що тенденція пошириться також на північні області країни, і у разі невтручання в ситуацію, ціни на молочну сировину зростуть. Таким чином, зростуть ціни і на готову молочну продукцію.

  За результатами зустрічі учасники домовилися, що профільні асоціації підготують звернення до Уряду з проханням розглянути ситуацію та вирішити проблему.