• In English
 • Жінки відіграють важливу роль у встановленні миру і безпеки на Сході України, - Людмила Денісова
  опубліковано 07 листопада 2014 року о 16:34

  6-7 листопада 2014 року Міністр соціальної політики України Людмила Денісова взяла участь у регіональному засіданні «Ґендерна рівність та розширення прав та можливостей жінок та дівчат з метою стійкого розвитку», яке організоване Європейською економічною комісією ООН у м. Женева (Швейцарська Конфедерація).

  Людмила Денісова зазначила, що наразі перед Україною постали нові виклики – забезпечення захисту вразливих категорій населення, дітей та жінок, які перебувають на територіях ведення АТО, і переміщених осіб.

  «Жінки відіграють важливу роль у встановленні миру і безпеки на Сході України. Більшість волонтерських організацій очолюють жінки, вони надають значну психологічну допомогу військовим і тимчасово переміщеним із зони військових дій дітям і жінкам, активно беруть участь в організації надання гуманітарної допомоги», - підкреслила Міністр.

  За її словами, жінки і діти, які покинули місця свого постійного проживання, сьогодні потребують особливого соціального захисту. За останніми даними, кількість осіб, які перемістилися з Криму та Донбасу, склала 448,2 тис. осіб. Серед них – 148,6 тис. – жінки і 134,8 тис. – діти. «Уряд України вживає всіх заходів для забезпечення їх соціального захисту та адаптації на новому місці проживання», - повідомила Людмила Денісова.

  Міністр зазначила, що важливо використовувати потенціал жінок в питаннях врегулювання конфлікту. Враховуючи це, в Україні почалася розробка Національного плану дій реалізації Резолюції Ради Безпеки. План містить заходи, спрямовані на розширення участі жінок у вирішенні конфлікту, веденні переговорів, захисті жінок, які знаходяться в зоні АТО.

  «Ми повинні об'єднатися для того, щоб забезпечити мир і безпеку та зупинити насильство», - закликала учасників регіонального засідання Людмила Денісова та зазначила, що український Уряд підтримує зусилля Європейської економічної комісії ООН у тому, щоб сформувати нове бачення і перспективи розширення прав і можливостей жінок як чинника, що сприяє сталому розвитку країн, з урахуванням світових тенденцій.