• In English
  • Повторний аналіз продукції, які Россільгоспнагляд повернув Україні, жодних шкідників не виявив, - Держветфітослужба
    опубліковано 07 листопада 2014 року о 16:40

    Россільгоспнагляд повернув на Україну вантажі пекінської капусти та яблук. За версією російського відомства у овочах та фруктах  виявлено карантинні організми західного квіткового трипса та східної плодожерки. Проте фахівці української Дежветфітослужби провели повторний аналіз вантажів і... жодних шкідників не виявили.

    Повернені вантажі одразу були оглянуті державним фітосанітарним інспектором. А відібрані зразки направили на повторну фітосанітарну експертизу до Державної установи «Харківська обласна фітосанітарна лабораторія».

    «Ця лабораторія атестована на проведення ентомологічного, мікологічного, вірусологічного, бактеріологічного, фітогельмінтологічного та гербологічного видів аналізів. За результатами проведеної фітосанітарної експертизи Харківська обласна фітосанітарна лабораторія не підтвердила наявність східної плодожерки та західного квіткового трипсу у згаданих вантажах рослинної продукції», — йдеться у повідомленні.

    До того ж у Держветфітослужбі наголошують: російські колеги так і не надали офіційних підтверджень наявності шкідників у партіях яблук та пекінської капусти.

    «Керуючись Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів   № 13 “Керівництво щодо нотифікації про невідповідність та екстрені дії” (далі – МСФЗ № 13) країна-імпортер негайно надає нотифікації експортуючій країні у випадках виявлення серйозних невідповідностей імпортованих вантажів заявленим фітосанітарним вимогам або для повідомлення щодо проведеної екстреної дії при виявленні шкідливого організму, який становить потенційну загрозу. Однак Россільгоспнагляд так і не надіслав нотифікації за згаданими випадками нібито виявлених карантинних організмів у вантажах капусти пекінської та яблук, що є порушенням МСФЗ № 13», — підкреслюють в українському відомстві..

    Нагадаємо, з 22 жовтня Росія заборонила поставки на свій ринок та транзит через країну рослинної продукції з України начебто через неодноразові порушення українськими експортерами законодавства Митного Союзу.