• In English
 • Мінкультури презентує проект Дорожньої карти - "Культура 2025. Довгострокова національна культурна стратегія"
  опубліковано 06 листопада 2014 року о 15:05

  Міністерство культури України працює над розробкою проекту довгострокової національної культурної стратегії – дорожньої карти «Культура 2025».

  Даний процес відбувається за підтримки європейського консультанта Мінкультури – Рагнара Сііла керуючого партнера Creativity Lab, радника Міністра культури Естонії. Також Мінкультури України перебуває у тісній консультативній співпраці з представниками відповідного відомства Грузії, з якими паралельно відбувається втілення цього процесу.

  З боку Міністерства культури України до розробки пріоритетів і стратегії для розвитку культури долучилася робоча група експертів, до якої увійшли директор фундації «Центр сучасного мистецтва» Катерина Ботанова; директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко; кінопродюсер Олена Правило; редактор відділу «Культура і суспільство» тижневика «Коментарі» Юрій Рибачук, директор і співзасновник ГО «Агенція культурних стратегій» Микола Скиба; куратор і вчений заступник генерального директора музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків Катерина Чуєва та керівництво Міністерства культури.

  «З огляду на непрості виклики, які постали перед культурною сферою України, зараз надзвичайно важливо знайти оптимальний баланс між довгостроковими цілями та запитами сьогодення, – наголосив Міністр культури Євген Нищук. - Цей проект є стратегічним не лише для Мінкультури, але й охопить інші сфери діяльності: освіту, регіональний, економічний розвиток, міжнародну співпрацю тощо. До роботи будуть активно залучатися місцеві і регіональні рівні влади, а також відбуватимуться  громадські консультації з зацікавленими сторонами у сфері культури в різних регіонах країни, що забезпечить врахування потреб і бачення ситуації всіх ключових груп і регіонів. Для того, щоб Дорожня карта залишалась актуальною та відповідала викликам часу – вона буде постійно оновлюватися».

  Із проектом Дорожньої карти проекту «Культура 2025. Довгострокова національна культурна стратегія» можна ознайомитися за посиланням: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/376119 .