• In English
 • У МОН відбулася виставка-презентація освітньої робототехніки
  опубліковано 06 листопада 2014 року о 14:16

  6 листопада 2014 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася виставка-презентація «Освітня робототехніка як універсальний інструмент для розвитку і виховання майбутнього інженера».

  Під час виставки вихованці Державного навчального закладу гімназії-інтернату «Дитяча інженерна академія» демонстрували свої винаходи та знання інженерної справи.

  За словами директора Дитячої інженерної академії Дмитра Боровика, освітня робототехніка дає можливість на ранніх кроках виявити технічні схильності учнів і розвивати їх в цьому напрямі.

  Зокрема, комп’ютерна програма, у якій дитина завдяки вже існуючим деталям у 3D може змоделювати майбутні механізми. Цю програму вже засвоїли учні п’ятого класу академії. Конструкція в будуванні майбутньої моделі не дає можливості зробити не правильний крок: вибрані учнем частини, які не підходять один до одного не з’єднуються в один цілий пристрій.

  Дмитро Боровик вважає, що сьогодні ситуація у вітчизняній інженерії, потребує кардинальних перетворень. «Зараз у країну завозиться багато іноземних інженерних виробів, а ми маємо таких обдарованих та талановитих дітей, яких потрібно просто знайти та надати їм можливість розкритися», - наголосив директор гімназії.

  Він також підкреслив,  що основною метою гімназії-інтернату «Дитяча інженерна академія» є виявлення та підтримка по всій Україні дітей, які мають схильність до винахідницької та конструкторської діяльності. Зараз діти, що навчаються у гімназії не проживають на території закладу, але у майбутньому учні інженерної академії будуть обов’язково там не тільки навчатися, але й проживати. Як зазначив Дмитро Боровик, це завдання на перспективу.

  Зокрема, серед вихованців гімназії – учень шостого класу Дмитро Мартиненко, який  навчається у Дитячій інженерній академії та переїхав в цьому році разом із батьками з Луганська до Києва. На виставці він демонстрував свій винахід - робота-розвідника. Хлопець мріє удосконалити свій інженерний винахід, приробивши йому «руки», за допомогою яких українські військові в зоні АТО розшукуватимуть та знешкоджувати міни та вибухові пристрої.

  Як повідомив директор гімназії Дмитро Боровик, Дитяча інженерна академія створена у 2010 році, а працювати розпочала 20 серпня 2013 року. Зараз в академії навчаються 40 дітей – учні 5-6 класів.

  Зазначимо, навчання у закладі відбувається під патронатом Київського національного університету будівництва й архітектури, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та інших провідних вищих навчальних закладів України, а також Інституту обдарованої дитини при Національній академії педагогічних наук України за напрямами:

  - робототехніка;

  - архітектура та дизайн;

  - інженерія;

  - інформаційні технології.

  Для кожного учня розробляється особистий освітній маршрут. Навчальний процес включатиме багато позакласної та гурткової роботи. Конкурсні випробування проводяться у формі співбесіди.