• In English
 • Європейські фахівці визначили превентивні заходи щодо недопущення поширення АЧС
  опубліковано 31 жовтня 2014 року о 15:54

  За ініціативи Європейської Комісії «Better Training for Safer Food» (вдосконалення навчання з безпеки продовольства та кормів) Держветфітослужбою України проведено міжнародний навчальний семінар на тему «Контроль африканської чуми свиней (АЧС)».

  До участі у семінарі було запрошено представників компетентних органів ветеринарної медицини та ветлабораторій з країн, де реєструвалися випадки АЧС та для яких існує загроза занесення збудника АЧС, зокрема, з Азербайджану, Вірменії, Естонії, Грузії, Латвії, Молдови, Польщі та України.

  Під час семінару, який завершив роботу сьогодні у Києві, заслухано навчальні лекції європейських та українських експертів та проведено практичні заняття щодо: заходів, які мають здійснюватися з метою контролю АЧС; методів лабораторної діагностики; нагляду за АЧС та оцінки ризиків, а також  ролі дикої фауни у поширенні захворювання.

  Під час роботи семінару представництво Європейської Комісії провело друге засідання Постійної робочої групи Європейської Комісії по АЧС, у якій взяли участь експерти та представники Генерального директорату з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів (DG SANCO). Учасники обговорили епізоотичну ситуацію в європейському регіоні та превентивні заходи, які необхідно здійснити щодо недопущення подальшого поширення АЧС.

  Довідково

  Африканська чума свиней (АЧС) – одне з найсерйозніших вірусних захворювань тварин.

  Контроль за АЧС та стратегія попередження хвороби в багатьох країнах є недостатньо ефективними, також бракує знань і нових засобів для здійснення повного контролю за хворобою та ефективною стратегією з попередження та нагляду.

  Останнім часом на території країн Митного союзу та Європейського Союзу значно погіршилася ситуація з поширення АЧС, що несе постійну загрозу як для забезпечення біологічної, так і продовольчої безпеки не тільки для сусідніх країн, а й для нашої держави.