• In English
 • Голова ДСНС проінспектував роботу зі спорудження транзитного містечка у Харкові
  опубліковано 29 жовтня 2014 року о 17:44

  Відповідно до доручення Президента та Уряду України на Державну службу з надзвичайних ситуацій покладено завдання соціального забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

  Одним із етапів цієї роботи є побудова семи транзитних містечок із збірних будинків для короткострокового проживання у них тимчасово переміщених осіб. Містечка споруджуватимуться в Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях. Будівельні роботи тривають у всіх трьох регіонах, зокрема і у Харкові.

  29 жовтня Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський проінспектував роботу, що ведеться на ділянці для спорудження транзитного містечка у Харкові. Одним із головних завдань даного заходу було перевірка ступеню виконання робіт із підготовки спеціального майданчику під установку модульних будинків.

  Сергій Бочковський оглянув майданчик, де споруджується містечко. Зараз там ведуться підготовчі роботи, уже встановлені перші будиночки, які прибули до Харкова на початку жовтня. Як повідомив Голова ДСНС України, упродовж першої декади листопада планується прибуття до Харкова чергової партії гуманітарної допомоги із технічним обладнанням для побудови модульних будинків, медикаментами, побутовою технікою, теплим одягом. Окрім Харкова, готуються спеціальні майданчики під установку модульних будинків у Дніпропетровській і Запорізькій областях. Ці області вже також отримали частину гуманітарної допомоги.

  «Питання соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції знаходяться під постійним контролем Президента та Уряду України. На сьогоднішні всі люди, які звернулись за допомогою до регіональних штабів, забезпечені нормальними умовами для тимчасового проживання у осінньо-зимовий період. Якщо кількість людей, які бажають залишити територію проведення антитерористичної операції, буде збільшуватись, ми маємо додатковий резерв тимчасового житла. Тому жодна людина не залишиться поза увагою. Це питання знаходяться на  цілодобовому контролі», – зазначив Сергій Бочковський.

  Голова Служби вкотре нагадав громадянам, які вимушено залишають свої помешкання і вирушають із району проведення АТО, про необхідність звернень до регіональних штабів, або центрального Міжвідомчого координаційного штабу. Працівники штабів допоможуть оперативно вирішити питання з тимчасовим розміщенням та допоможуть отримати всі соціальні гарантії.

  За результатами перевірки спільно з представниками німецької сторони, Харківської міської ради та житлово-комунального господарства, було обговорено проблемні питання та подальші кроки будівництва містечок на визначених ділянках.

  Нагадаємо, частину технічного обладнання для побудови транзитних пунктів Україна отримала в жовтні від Уряду Німеччини. На початку жовтня до Харкова прибули 16 вантажівок із гуманітарною допомогою та 5 вантажівок із житловими модулями. Нині співробітники Товариства Червоного Хреста організовують видачу теплого одягу та інших речей першої необхідності, а також побутової техніки для модульних будинків.