• In English
 • На Южно-Українській АЕС стартувала місія технічної підтримки ВАО АЕС
  опубліковано 29 жовтня 2014 року о 12:25

  28 жовтня на Южно-Українській атомній станції стартувала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС) за темою «Лідерство». У її рамках керівники вищої та середньої ланок управління ВП ЮУАЕС ознайомляться з кращими світовими практиками у цій царині. Разом з ними навчання пройдуть фахівці навчально-тренувального центру (НТЦ) підприємства, задіяні в програмах підготовки керівників низової, первинної та середньої ланок, а також резерву на їх посади. Одна з тем такої підготовки – «Робота в групі. Лідерство», тож знайомство з передовими світовими тенденціями та узагальненим міжнародним досвідом допоможе  фахівцям НТЦ удосконалити цю роботу.

  Програма місії техпідтримки є добровільною та виконується за заявкою атомної станції. Очолює міжнародну команду радник регіонального  центру ВАО АЕС Галім Мусін. До її складу входять представники Інституту експлуатації атомних електростанцій (INPO, США) і Науково-виробничого центру "Прогноз-Петербург" (Росія). Головні теми презентацій і доповідей міжнародних фахівців - методи досягнення лідерства та організаційної ефективності, різниця між лідерством і керівництвом, культура ядерної безпеки, вплив людського чинника, критерії професіоналізму працівників галузі.

  «Лідери - це люди, які своїм прикладом надихають, мотивують і підтримують організацію в досягненні безпечної та надійної експлуатації станції, безаварійних ремонтних кампаній  і  ефективного протиаварійного реагування», - таке визначення поняттю «лідер» дав на стартовому занятті представник американського INPO Брайан о'Донелл. У світовій атомній енергетиці цьому напрямку приділяється дедалі більше уваги. «Лідерство» включене до документа «Виробничі завдання та критерії їх виконання». Южно-Українська АЕС першою серед вітчизняних атомних станцій пройде партнерську перевірку ВАО АЕС за новою редакцією згаданого стандарту. Тому, вітаючи команду міжнародних фахівців, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко виказав упевненість, що нинішня місія техпідтримки стане гарним підготовчим етапом до успішного проходження перевірки, яка відбудеться вже наступного місяця.

  Довідково

  ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на Півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

  У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 500 млрд. кВт•год. електричної енергії.