• In English
 • В усіх містах вшановують пам'ять загиблих воїнів у зв'язку з 70-ю річницею з дня визволення України
  опубліковано 28 жовтня 2014 року о 18:36

  Сьогодні, 28 жовтня, військовослужбовці усіх гарнізонів України взяли участь в урочистих заходах з нагоди 70 річниці визволення України від фашистських загарбників.

  Військовослужбовці Житомирського гарнізону біля Монументу Слави разом з представниками влади області та міста, ветеранами Великої Вітчизняної війни та громадськістю міста віддали шану захисникам України. Відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті загиблих жителів області та всіх українців. Крім того, на будівлі водонапірної вежі на території колишнього нацистського концтабору «Stalag 358», де загинули 65 тисяч військовополонених, відкрили пам’ятну дошку.

  Тим часом у Миколаєві представники обласної та міської влади поздоровили ветеранів, які визволяли Україну від німецько-фашистських загарбників. Їх нагородили цінними подарунками та грамотами. Також були нагороджені військовослужбовці 79 Миколаївської окремої аеромобільної бригади, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. Потім десантники разом з ветеранами війни поклали квіти до пам’ятника героям-десантникам Костянтина Ольшанського.

  В Кіровограді на Меморіальному комплексі «Фортечні вали» також відбулося вшанування безсмертного подвигу воїнів-визволителів. У покладанні квітів та мітингу взяли участь керівники обласної та міської влади, військовослужбовці Кіровоградського гарнізону, ветерани Великої Вітчизняної війни та військової служби, молодь, духовенство та сотні мешканців обласного центру. Після проведення мітингу присутні вшанували пам'ять загиблих захисників Вітчизни хвилиною мовчання та покладанням квітів і вінків до Вічного вогню.

  А в Одесі на честь святкування цієї знаменної дати на Театральній площі було проведено церемонію відкриття нових імен Героїв Радянського Союзу, які в 1941-1945 роках минулого століття брали участь в боях за свободу нашої країни. Згодом на алеї Слави військовослужбовці Одеського гарнізону на чолі із командувачем Військово-Морських Сил ЗС України віце-адміралом Сергієм Гайдуком взяли участь у покладанні вінків і квітів до пам’ятника Невідомому матросу. Урочисті заходи відбулися також в інших гарнізонах флоту.

  Тим часом у Дніпропетровську 70 річницю визволення України від німецько-фашиських загарбників відзначили покладанням квітів та вінків до монумента Вічної слави. У заході взяли участь керівники обласної та міської влади, військовослужбовці Збройних Сил України, ветерани-фронтовики та військової служби, вихованці Дніпропетровського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героя України Євгена Березняка та мешканці міста. Після мітингу присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів-визволителів хвилиною мовчання та покладанням квітів до вічного вогню. Парадні розрахунки військовослужбовців та ліцеїстів пройшли урочистим маршем, а дітлахи випустили у небо білих голубів – символ миру.

  У Вінниці також відбулася церемонія покладання квітів та вінків до Меморіалу Слави. Прийшли вшанувати пам'ять загиблих героїв керівники міста та області, командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Юрій Байдак, члени Військової ради, військовослужбовці гарнізону, ветерани війни, представники духовенства, громадськість міста та молодь. Вічний вгонь прикрасили трояндами, гвоздиками та вінками. Після завершення мітингу рота почесної варти та оркестр Повітряних Сил Збройних Сил України пройшли урочистим маршем, вшановуючи пам'ять героїв. Крім того, виконуючий обов’язки міського голови Сергій Моргунов вручив ветеранам грамоти та грошові премії.