• In English
 • Василь Лазоришинець: Закупівля ліків і вакцин безпосередньо у виробника вирішить питання необґрунтованого завищення цін
  опубліковано 28 жовтня 2014 року о 17:42

  У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася зустріч з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я, де т. в. о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець обговорив питання можливості закупівлі вакцин і ліків безпосередньо у іноземних виробників.

  На думку очільника Міністерства, це дозволило б кардинально змінити ситуацію із державними закупівлями медпрепаратів та очистити МОЗ від звинувачень у корупції. «Оскільки більшість ліків та вакцин потрапляють на ринок України через дистриб’юторів (понад 85%), це призводить до здорожчання їх вартості. Якщо нам вдасться спільно з ВООЗ розробити  механізм закупівлі ліків і вакцин безпосередньо у виробників, це заощадить державні кошти та збільшить обсяги закупівлі», - наголосив Василь Лазоришинець.

  Глава бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріт Ніцан Калускі у свою чергу відзначила, що міжнародні експерти готові допомогти українському уряду врегулювати це питання. Державні кошти, передбачені на забезпечення хворих ліками, в сумі з іншими донорськими надходженнями та прямі поставками від виробника дозволять кардинально збільшити обсяги закупівлі вкрай важливих ліків.

  Крім того, у МОЗ вважають, що питання прямих поставок захистить український ринок ліків від недобросовісних дистриб’юторів, які диктували цінову політику та впливали на формування ціни.