Міліція з охороною громадського порядку під час виборів упоралася. Але остаточно оцінити роботу правоохоронців можна буде лише після оголошення остаточних результатів виборів. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.
Він зазначив, що під час підготовки та проведення позачергових виборів до Верховної Ради Міністерством внутрішніх справ було визначено декілька етапів. Перший етап – це організація і підготовка охорони громадського порядку під час виборів. На черзі – наступні два етапи: супровід виборчої документації до окружних виборчих комісій і до Центральної виборчої комісії.
На першому етапі у МВС була організована взаємодія між СБУ, Генеральною прокуратурою України. Крім того, були створені оперативні штаби в МВС і у відповідних службах, які забезпечили обмін оперативною інформацією. Представники МВС працювали у Центральній виборчій комісії, а також у СБУ. Підрозділи внутрішніх справ України забезпечили відповідне реагування на повідомлення про правопорушення.
За словами Сергія Ярового, ситуація ускладнилася тим, що велика кількість особового складу в числі зведених загонів і патрульні підрозділи міліції особливого призначення були і залишаються задіяними в зоні проведення АТО. Незважаючи на це, у МВС провели розрахунки особового складу, визначили пріоритетні напрямки з охорони громадського порядку і безпеки громадян під час проведення позачергових виборів. Для цього були задіяні понад 84 тис. працівників зі всіх підрозділів і структур.
Заступник глави МВС зазначив, що безпосередньо під час виборів обстановка була напруженою. Це пов’язано з великим напливом інформації до органів внутрішніх справ, яку потрібно було перевіряти. Проте правоохоронці були готові до такого режиму роботи: створені слідчо-оперативні групи, групи швидкого реагування, тож міліція забезпечила реагування на всі виклики.
«Безумовно, ще є дуже багато питань, які нам потрібно враховувати в подальшому. Але, я думаю, що основний напрямок нашої роботи був визначений. І я можу дати оцінку, що на даному етапі – а це проведення виборів - міліція зі своїми завданнями впоралася», – підкреслив Сергій Яровий.
Правоохоронці зафіксували «майже весь комплект, який пов'язаний з порушеннями виборчого законодавства». Крім того, було дуже багато інформації із замінування у кількох регіонах держави: Києві, Миколаївський, Одеській, Харківській областях. Усі виклики необхідно було перевіряти, тож відповідні служби були задіяні на її перевірку.
Наразі міліція працює над забезпеченням супроводу і безпеки виборчої документації. До цього процесу залучено більше 19 тис. працівників органів внутрішніх справ. Вони охороняють виборчу документацію та супроводжують її до окружних виборчих комісій. Крім того, понад 800 працівників міліції задіяні в охороні окружних виборчих комісій, ще 19 тисяч правоохоронців забезпечують охорону виборчих дільниць.
«Особовий склад налаштований на дуже серйозну роботу. Я думаю, що оцінка роботі підрозділів внутрішніх справ буде дана після оголошення остаточних результатів виборів», – зазначив Сергій Яровий.