• In English
 • Залізниці завершують підготовку до зими пасажирських поїздів та вокзалів
  опубліковано 27 жовтня 2014 року о 12:04

  Залізничники закінчують підготовку пасажирського господарства до роботи в зимових умовах. Так, вже підготовлено 2700 вагонів із 2976 запланованих. Про це повідомили у департаменті пасажирських перевезень дальнього сполучення Укрзалізниці.

  Наразі вартість деповського ремонту вагона складає приблизно 85 тис. грн., капітальний  обійдеться від 200 до 700 тисяч. На косметичний ремонт одного вагона, його техобслуговування та підготовку до зимового періоду витрачається від 5 до 9 тисяч гривень.

  При підготовці пасажирських вагонів до зими залізничники перевіряють всі системи їх життєзабезпечення, діагностують, ремонтують і готують опалювальну систему.

  Всього парк пасажирських вагонів залізниць України нараховує 5329 вагонів, зокрема 79 вагонів класу РІЦ, 245 – вагонів СВ, 1911  купейних, 2766 плацкартних вагонів. А також 206 вагонів, що використовуються у складі денних швидкісних поїздів, 81 вагон-ресторан, 41 багажний та поштово-багажний вагони.

  Окрім того, у всіх регіонах України до роботи в зимовий період підготовлено вокзали та вокзальні комплекси – залізничники провели роботи з утеплення фасадів, встановили металопластикові вікна, оновили екстер’єр станційних будівель тощо.

  Для очищення вокзалів та станцій від снігу залізничники підготували близько 200 одиниць снігоприбиральної техніки, впорядкували протипожежні системи, провели ремонти та профілактичні огляди систем вентиляції та кондиціонування. У будинках залізничних вокзалів основних обласних центрів України для зручності пасажирів розташовані кімнати відпочинку, кімнати матері і дитини, є зали підвищеної комфортності, де пасажири, які очікують на поїзд, можуть подивитися телевізор, придбати друковану пресу, скористатися послугами місцевого та міжміського телефонного та факсимільного зв'язку, відвідати кафе. На всіх вокзалах діють стаціонарні камери схову, працюють довідкові бюро.

  Довідково

  На залізницях України діють 125 вокзалів, у тому числі позакласних вокзалів – 19, вокзалів 1 класу – 12, вокзалів 2 класу – 36, вокзалів 3 класу – 58.