• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд виділив 7 мільярдів гривень на компенсацію різниці в тарифах за газ
  опубліковано 22 жовтня 2014 року о 13:48

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає навести порядок в системі розрахунків за спожитий природній газ. Про це Глава Уряду заявив у середу, 22 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів у форматі селекторної наради з головами облдержадміністрацій із питань початку опалювального сезону.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що існує тенденція до погіршення стану розрахунків за природний газ: «Якщо в 2012 році здійснювалося 80% платежів, то в 2014 році ми заледве перескочили 50%».

  Глава Уряду повідомив, що незважаючи на заборгованості, Кабінет Міністрів виділив 7 мільярдів гривень на компенсацію різниці в тарифах: «Ми зараз безпосередньо з бюджету виділяємо кошти, щоб закрити різницю в тарифі. Уже зараз пішли розрахунки через місцеві бюджети».

  Арсеній Яценюк повідомив, що найбільший борг перед НАК «Нафтогаз» за газ у Донецької області - близько 4 мільярдів гривень, у Луганської - 1,2 мільярда гривень: «Тільки за 2014 рік додатковий обсяг заборгованості по цим двом областям зріс більш ніж на 1 мільярд гривень».

  Глава Уряду звернувся до НАК «Нафтогаз» надати інформацію щодо стану розрахунків за природній газ в інших областях, «щоб прискорити їх і покращити систему розрахунків».

  «Прошу провести відповідні фінансові розрахунки, закрити всі можливі заборгованості, і навіть незважаючи на те, що заборгованості зараз не закриті, здійснювати постачання природного газу з метою забезпечення опалювального сезону», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Прем’єр-міністр звернувся до керівників обласних адміністрацій «серйозно покращити фінансову дисципліну»: «Прошу всіх усвідомити свою відповідальність за забезпечення розрахунків за отриманий природний газ з боку підприємств «Теплокомуненерго».

  Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності особливого контролю за розрахунками за спожитий природний газ через підприємства «Облгазів». Він нагадав, що низка цих підприємств перебуває у приватній власності: «Виходить, що люди за газ заплатили, гроші на «Облгази» прийшли, а до «Нафтогазу» не дійшли».

  «Саме тому ми ввели спецрахунки по розрахункам за спожитий природний газ. Всі кошти, які заплатили, повинні йти безпосередньо на НАК «Нафтогаз України» для оплати за придбання імпортованого природного газу, а не розлазитися по кишенях олігархів, які контролюють «Облгази», - наголосив він.

  «Кожна гривня, яка прийшла за газ, повинна дійти до «Нафтогазу». «Нафтогаз» повинен її конвертувати і придбати нові обсяги природного газу», - додав Арсеній Яценюк.