• In English
 • Мінінфраструктури розраховує на реалізацію проектів з відновлення Донбасу в рамках надання фінансової допомоги від Німеччини
  опубліковано 22 жовтня 2014 року о 13:56

  Міністерство інфраструктури України розраховує на реалізацію окремих проектів з відновлення роботи транспортної системи на Донбасі у рамках надання 500 млн євро кредитних гарантій від Німеччини. Про це йшлося під час зустрічі фахівців відомства на чолі з заступником Міністра – керівником апарату Володимиром Корнієнком із німецькою делегацією.

  Представники міністерств Німеччини приїхали до України з метою ознайомлення із пріоритетами з відновлення соціально важливих об’єктів у східних областях, на що потенційно можна залучати фінансову допомогу під ці кредитні гарантії.

  Як зауважив Володимир Корнієнко, попри чисельні руйнування транспортної інфраструктури на Донбасі вдається забезпечувати порівняно стабільне перевезення вантажів і пасажирів, переважно залізницею, й на сьогодні головне завдання у цьому регіоні зберігати й надалі таку можливість.

  «Важливо не переривати сполучення людей, які там залишилися, із рештою України. Й наше завдання, не зважаючи на пошкодження, забезпечити роботу транспортної системи», - наголосив заступник Міністра.

  За його словами, значних руйнувань зазнали залізничні і автомобільні мостові переходи, окремі з яких вдалося тимчасово відновити, зокрема із використанням понтонних конструкцій, втім подекуди автодорожні об’єкти знищені повністю. Відтак Мінінфраструктури першочергово орієнтується на отримання відновлювальних матеріалів і техніки у рамках співпраці з Німеччиною.

  Крім того, Мінінфраструктури готове надати перелік об’єктів, відбудову яких у середньостроковій перспективі теж може бути профінансовано у рамках кредитних гарантій Німеччини.

  Консультації стосовно надання фінансової допомоги від Німеччини на відновлення транспортної інфраструктури триватимуть й надалі.

  Загалом, як розповів керівник німецької делегації, представник Федерального міністерства економіки і енергетики Ганс-Йоахім Генкель, 500 млн євро кредитних гарантій виділяються на відновлення у першу чергу соціальних об’єктів інфраструктури Донбасу, й передбачається, що час їх покриття становитиме 12-15 років під відсоток значно нижчий ніж ринковий. Координуватиметься проект з надання цієї фінансової допомоги через Міністерство фінансів України. До початку реалізації, за словами Ганс-Йоахіма Генкеля, ще потрібно розробити процедуру укладення кредитних договорів тощо.

  Такі ж зустрічі німецька делегація провела і з представниками Міністерства фінансів України, Міністерством економіки та розвитку України і Кабінетом Міністрів України.

  Нагадаємо, за ініціативою канцлера Ангели Меркель Німеччиною буде виділено 500 млн євро кредитних гарантій на відбудову інфраструктури Донбасу.