• In English
 • Українським силовикам презентували військові намети американського виробництва
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 18:54

  Тимчасові споруди мають забезпечити комфортне проживання учасників АТО, в тому числі – у зимових умовах. Представники фірми-виробника наметів презентували свою продукцію на полігоні навчального центру Нацгвардії на Київщині. З будовою тимчасового житла ознайомилися очільники МВС та Міноборони.

  Сьогодні, 17 жовтня, на полігоні навчального центру Національної гвардії Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та Міністр оборони України Степан Полторак ознайомилися з військовими наметними системами американського виробництва.

  За словами представників фірми-виробника, намет розрахований на комфортне проживання в ньому від 15 до 30 бійців. Тимчасове житло є високо мобільним та простим у збиранні. На встановлення одного намету йде близько 15 хвилин. Споруда розрахована на забезпечення електроенергією від автономної системи живлення, якою є дизель-генератор. Кожен намет обладнаний системою кондиціювання та освітлення.

  Представник фірми-виробника Арі Шварц зазначив, що презентовані наметні системи мають модульний характер. Завдяки цьому вони можуть бути зібрані в будь-якій необхідній конфігурації залежно від потреб армії або підрозділів внутрішніх справ. На базі конструкцій намету можливе його розгортання в якості казарми, мобільного госпіталю з операційними, командно-штабного приміщення, навчального класу тощо.

  Намети, що їх американська фірма випускає вже майже 40 років, пройшли випробування в реальних умовах у різних точках планети – від Аляски до пустель Афганістану та Іраку. Завдяки своїй конструкції тимчасове армійське житло може забезпечувати комфортну температуру всередині навіть за умов, коли на вулиці діапазон температур становить від -50 до +50 градусів за Цельсієм, а сила штормового вітру – 160 кілометрів на годину.

  Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що разом зі Степаном Полтораком вони ще з літа працюють над створенням мобільного корпусу для Збройних сил. Наразі керівники українських силових відомств вивчають та обирають серед різноманітних варіантів.

  «Філософія в тому, що все має бути найвищої якості, мобільне, дуже практичне в сучасних умовах, а ціна-якість мають бути дотримані», – підкреслив глава МВС.

  Глава оборонного відомства України Степан Полторак підкреслив, що коли мова заходить про здоров’я солдатів, то говорити про гроші не є доцільним. Що ж стосується презентованого намету, то зроблений він достатньо добре, був випробуваний не в одній армії і становить не абиякий інтерес для українських силовиків.

  «Ми подивимося по всіх вимогах , які в нас є додатково, випробуємо його. Якщо він нам підходить, упродовж кількох тижнів він піде нам на озброєння», – зазначив Міністр оборони України.

  Командир полку «Азов» Андрій Білецький високо оцінив технічні характеристики американських наметів, назвавши їх «наметами майбутнього». За його словами, в цих тимчасових спорудах втілено абсолютно сучасний підхід до солдатів. «Це – мобільний дім», – підкреслив Андрій Білецький.