• In English
 • Мінінфраструктури готове розглядати усі ініціативи щодо розвитку міжнародного транспортного сполучення
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 19:26

  Міністерство інфраструктури України відкрите до розгляду та впровадження ініціатив щодо розвитку співпраці з державами-членами ЄС, країнами Східного партнерства, Туреччиною, у тому числі щодо розширення можливостей транзитного сполучення. Задля цього у рамках виконання Угоди про асоціацію транспортне відомство України реформує галузеве законодавство.

  Як зазначила у рамках міжнародного конгресу ФІАТА 2014 у Стамбулі (Туреччина) заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Оксана Рейтер, наразі Україна максимально приділяє увагу торговельній співпраці з країнами ЄС, країнами Східного партнерства та іншими державами-партнерами.

  «Україна прийняла рішення долучитися до «європейської родини» - ратифікувала Угоду про асоціацію з ЄС, відповідно до якої ведеться посилена робота щодо впровадження європейських норм і стандартів в українське законодавство. А вже зараз для підтримки України стороною ЄС запроваджено спрощені економічні умови співпраці, що створює нові можливості для нашого бізнесу», - сказала Оксана Рейтер. Вона нагадала, що завдяки односторонньому відкриттю ринків ЄС експорт товарів з України до країн-членів останнім часом зріс на 25%.

  Відтак політика Міністерства цілком орієнтована на формування України як потужного Євроазійського центру транспортних мереж, створення прозорих, конкурентоспроможних і економічно ефективних умов для національних і зарубіжних транспортних операторів відповідно до стандартів Європейського Союзу.

  «З точки зору формування законодавчої бази для організації співпраці з нашими партнерами Мініфраструктури розроблятиме нові і вноситиме зміни до чинних нормативних актів відповідно до міжнародних зобов’язань, зобов’язань по Угоді. Це стосується усіх видів транспорту, інтермодальних перевезень, доступності інфраструктури, якості надання послуг транспортними підприємствами, безпеки на транспорті і правил перевезень небезпечних вантажів. Окремо ми зараз зосереджуємося на розвитку внутрішнього водного транспорту», - підкреслила Оксана Рейтер, додавши, що при підготовці змін до законодавства враховуватимуться зауваження представників бізнесу.

  Заступник Міністра подякувала організаторам міжнародного конгресу ФІАТА за участь у заході, під час якого українські державні установи і підприємства, приватні транспортні оператори мали можливість презентувати свій потенціал і віднайти нових партнерів, що, безумовно, сприятиме розширенню співпраці України з іншими державами у майбутньому.

  «Я дякую усім, хто прийшов на цю зустріч. Ваша зацікавленість засвідчує не лише інтерес до України як до держави, яка на сьогодні опинилася у складній політичній ситуації, а й як до країни з потужним економічним потенціалом, у тому числі транзитним», - підкреслила Оксана Рейтер.

  На міжнародному конгресі FІАТА 2014 Україну представляли провідні транспортні організації: Укрзалізниця, Український державний центр транспортного сервісу «Ліски», ДП «Український транспортно-логістичний центр», АМПУ, Асоціація транспортно-експедиторських організацій України «Укрзовніштранс» і Акціонерне Товариство «Пласке».