• In English
 • У Мінсоцполітики відбулася зустріч з представниками Групи підтримки ЄС високого рівня для України
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 10:44

  Питання соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб із окупованих територій і зони бойових дій є нині одними з найактуальніших у соціальній політиці України. Пріоритетами у їх розв’язанні для Мінсоцполітики є відновлення всіх соціальних виплат, надання допомоги у працевлаштуванні на нових місцях перебування, реабілітація дітей і сімей, які відчули на собі агресію, та соціальна допомога і підтримка інвалідів, які втратили здоров’я через поранення.

  На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики Сергій Устименко під час зустрічі з представником Групи підтримки ЄС високого рівня для України Хосе Романом Леоном Лора, начальником відділу соціально-економічного співробітництва Представництва Європейської Комісії в Україні Хуаною Мерра Кабелло, керівником Офісу Генерального директорату з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Мамаром Мерзюк і координатором секторів охорони здоров`я та соціального захисту Делегації Європейського Союзу в Україні Сергієм Полюком, яка відбулася у Мінсоцполітики.

  «Нині переселенців, за даними Міжвідомчого координаційного штабу, вже налічується 415 тисяч, з них понад 250 тисяч звернулися до органів соціального захисту за різними видами допомог. Ми докладаємо максимум зусиль для розв’язання їхніх проблем, для чого вже врегульовано механізми переведення соціальних і страхових виплат, істотно спрощено процедуру працевлаштування тощо. Однак проблем ще достатньо, особливо якщо зважати на наближення зимових холодів», - сказав Сергій Устименко.

  Зі свого боку, Хосе Роман Леон Лора також підтвердив, що роботу з вирішення проблем переселенців Мінсоцполітики провело значну, однак її ще не завершено, оскільки політична й економічна ситуація в Україні продовжує залишатися складною. Водночас він зазначив, що агенції ООН та інші європейські донори готові долучитися до цієї важливої роботи.

  «Мета мого нинішнього візиту в Україну серед іншого – чітко окреслити ті завдання й сфери, куди ми можемо докласти зусиль, аби реально допомогти людям. Тому, сподіваюся, спільно з вами ми ефективно виконаємо це завдання», - зауважив представник Групи підтримки ЄС високого рівня для України.

  Водночас Хосе Роман Леон Лора висловив жаль, що Парламентом України досі не прийнято закон про внутрішньо переміщених осіб, який би гарантував дотримання їх прав і регламентував би діяльність Уряду, й Мінсоцполітики зокрема, у цій сфері. «Треба докласти додаткових зусиль. Європейський Союз готовий допомогти», - підкреслив він.

  Мамар Мерзюк, керівник Офісу Генерального директорату зазначив, що Європейська Комісія виділила значний обсяг коштів як для гуманітарних потреб, так і для відновлення постраждалих областей. Прийняття закону про внутрішньо переміщених осіб має вирішити багато існуючих питань. Він додав, що при Представництві Європейської Комісії в Україні кожної п’ятниці відбувається засідання робочої групи щодо надання гуманітарної допомоги, до участі у якій можуть долучитися представники Міністерства.

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко поінформував, що за підсумками зустрічі, яка відбулася у Мінсоцполітики 10 жовтня 2014 року щодо надання гуманітарної допомоги, Міністерство підготувало окреме роз’яснення щодо порядку надання та визначення гуманітарної допомоги, яке надіслано до МЗС України для подальшої передачі дипломатичним представництвам і міжнародним організаціям в Україні. Це має полегшити розуміння щодо нормативної бази. Він підкреслив, що при Мінсоцполітики створюється міжвідомча робоча група з питань гуманітарної допомоги, перше засідання якої відбудеться 17 жовтня 2014 року. 

  Також сторони обговорили підготовку проектів планів імплементації директив ЄС, передбачених Планом імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (затвердженого розпорядженням КМУ від 17 вересня 2014 року №847-р). 

  «Для України вкрай важливо виконати Угоду, адаптувати українське законодавство до європейських стандартів. Тому Мінсоцполітики вітає пропозицію щодо співпраці у цьому напрямі, тим більше що Міністерство, як і кожен інший центральний орган виконавчої влади, готує проекти планів імплементації директив ЄС», - зазначив Сергій Устименко.

  На це Хосе Роман Леон Лора, зі свого боку, зауважив, що імплементація законодавчих актів має обов’язково відбуватися в рамках соціального діалогу із соціальними партнерами. На його думку, обговорення цього процесу із організаціями роботодавців, об’єднаннями профспілок і представниками громадянського суспільства «дозволить досягти кращої імплементації».

  Разом з тим, він зазначив, що плани імплементації директив мають бути гнучкими щодо внесення в них змін, оскільки в них необхідно передбачити фінансові умови, тобто – закласти в бюджет відповідні асигнування, а наразі це зробити неможливо. Також він додав, що термін подання проектів вищезазначених планів - 1 листопада 2014 року, і це ускладнює ситуацію з їх якісною  підготовкою, оскільки дуже мало часу.

  Також Хосе Роман Леон Лора висловив готовність до співпраці у цих питаннях. Він запропонував Мінсоцполітики надіслати перелік питань, які стосуються проблемних питань щодо підготовки планів імплементації директив ЄС та визначити 3 основних пріоритети. Європейська Комісія розгляне ці пропозиції та розпочне роботу з пошуку фінансових ресурсів, щоб організовувати консультації кращих експертів Європейського Союзу та навчальні візити до країн ЄС.

  У відповідь Сергій Устименко висловив вдячність ЄС за підтримку України та запевнив, що конкретні пропозиції Мінсоцполітики будуть надані європейській стороні вже найближчим часом.