• In English
 • ДАБІ опрацювала 46,3 тисячі дозвільних документів за III квартал 2014 року
  опубліковано 16 жовтня 2014 року о 12:15

  В третьому кварталі 2014 року (липень-вересень) територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції України опрацювали 46,3 тисячі документів дозвільного характеру, що на 18% менше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому кількість відмов з боку інспекції по реєстрації дозвільної документації знизилась з 11% (в 2013 році) до 6% (в 2014 році).

  В структурі дозвільної документації переважають декларації про готовність об’єктів до експлуатації (16,7 тис. або 36%), повідомлення про початок виконання будівельних робіт (15 тис. або 33%) та декларації про початок виконання будівельних робіт (14,3 тис. або 31%).

  Загальна тенденція до зменшення кількості дозвільних документів в сфері будівництва пояснюється тимчасовою окупацією низки територій України та проведенням антитерористичної операції. Проте ряд регіонів у третьому кварталі 2014 року збільшили кількість зареєстрованих документів. Серед них Львівська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області.

  В той же час катастофічно впав рівень будівельної активності в Донецькій та Луганській областях.

  Лідерами по кількості зареєстрованих документів за результатами третього кварталу 2014 року є Львівська, Київська та Івано-Франківська області. Аутсайдерами залишаються Кіровоградська та Луганська області.

  Найбільшу кількість дозвільних документів, які працівники інспекції повертають громадянам на доопрацювання, маємо в м. Києві (24%), Одеській (12%) та Харківській (11%) областях. І, навпаки, найменшу – в Чернівецькій (2%), Сумській та Волинській областях (по 3%).