• In English
 • КМДА: Комунальне господарство має бути цікавим інвестору
  опубліковано 15 жовтня 2014 року о 12:44

  Комунальне господарство має бути цікавим інвестору. Про це перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов заявив в інтерв’ю виданню «Бізнес». Він розповів про етапи реалізації реформи ЖКГ, яку зараз запускає київська влада.

  Кількість комунальних підприємств, яких зараз у столиці близько двох тисяч, протягом 2015 року буде зменшено вдвічі, ЖЕКи перестануть бути юридичними особами, а в кожному районі буде створено єдину керуючу компанію.

  Ігор Ніконов розповів, що проблема комунального сектору – це відсутність ринку надання комунальних послуг та точок докладання для великого капіталу.

  «Кому із серйозних інвесторів цікавий маленький ЖЕК? А ось район або хоча б його половина, в якому живуть 200-300 тисяч осіб – це вже цікавий об'єкт для інвестора. Який на першому етапі купить високопродуктивну комунальну техніку, пошиє людям ту ж форму, нарешті. Він працюватиме на майбутнє. Інвестор повинен розуміти, що якщо він виграв тендер, йому має бути вигідно вкладати гроші в нове високопродуктивне обладнання, на перспективу. У Києві мають бути створені великі обслуговуючі компанії», – зазначив він.

  Поступовий перехід на аутсорсинг дозволить підвищити якість послуг, які надають городянам. Ігор Ніконов вважає, що місто має замовляти послуги у приватних компаній. «Хай аутсорсери пропонують керуючим компаніям кращий сервіс, меншу собівартість. Хай конкурують», – підкреслив він.