• In English
  • На Вінниччині заклади охорони здоров'я готові до роботи в осінньо-зимовий період
    опубліковано 14 жовтня 2014 року о 17:37

    До початку опалювального сезону в галузі охорони здоров’я регіону підготовлено 33 котельні, у тому числі 20 на газу та 13 на твердому паливі.

    Крім того, 24 теплові пункти, серед яких - 18 на блакитному паливі та 6 на твердому. В той же час, 43 лікувально-профілактичні заклади опалюються централізовано теплопостачальною організацією «Вінницяоблтеплоенерго» – зазначила директор департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Тетяна Бабій.

    За її словами, для опалення котелень та теплових пунктів, що опалюються твердим паливом всього по області заготовлено 3703 тонн вугілля, що складає 66,4% від річної потреби. Дровами лікувально-профілактичні заклади забезпечені на 98% від потреби.

    Дотримуючись плану економії палива, який затвердив Уряд, з 20 котелень лікарських закладів, які працюють на газу, - 5 дооснащено котлами на альтернативних видах палива, зокрема в Калинівській, Погребищенській, Немирівській, Козятинській та Тростянецькій районних центральних лікарнях. Вирішено ще дооснастити 15 газових котелень, відтак всі газові котельні 100% будуть обладнані котлами, які працюють на альтернативному паливі.

    На виконання Заходів з енергозбереження за рахунок цільових коштів на підтримку проведення реформування галузі з обласного бюджету для лікувально-профілактичних закладів виділено 8,4 млн. грн., у тому числі передано управлінню капітального будівництва для здійснення реконструкції котелень та влаштування покрівель лікувальним закладам на суму 2,7 млн. грн. Департаментом охорони здоров’я станом на 8.10.14р. профінансовано 1,2 млн. грн. для оплати проектно-кошторисної документації та авансу підрядним організаціям для придбання котлів і будівельних матеріалів, що складає 21% від запланованої суми.

    У той же час, 52 лікувальні заклади області, які мають реанімаційні, хірургічні блоки, пологові відділення, палати інтенсивної терапії, забезпечені резервним електроживленням струмоприймачів першої категорії.

    У поточному році для підстанцій швидкої медичної допомоги Вінницької області були закуплені 15 автономних джерел електроживлення на суму 81,0 тис. грн. та для Барської райлікарні, Липовецької лікарні планового лікування, обласної дитячої інфекційної лікарні, обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом на суму 650,0 тис. грн.

    Всього використано 731 тис. грн. На сесії обласної ради, яка відбулася 10 жовтня поточного року виділили 400,0 тис. грн. на придбання дизель – генератора для обласної дитячої лікарні.

     

    Довідково

    На сьогодні мережа закладів охорони здоров’я області складає 122 лікувальних закладів, з них – це 27 районних Центрів з первинною медико-комунальною власністю обласної ради та підпорядковані департаменту охорони здоров’я та курортів ОДА. У складі районних центрів налічується 301 амбулаторія загальної практики сімейної медицини та 902 ФАПи.