• In English
 • У Києві проходить Міжнародний семінар з обміну досвідом у сфері культури між Україною та Польщею
  опубліковано 14 жовтня 2014 року о 17:32

  14 жовтня в Національній парламентській бібліотеці України (м. Київ, вул. М. Грушевського,1) розпочався дводенний Міжнародний семінар з обміну досвідом у сфері культури між Україною та Польщею «Управління і фінансування культури у Польщі».

  У семінарі беруть участь керівництво Міністерства культури й національної спадщини Республіки Польща на чолі із генеральним директором Яцеком Ольбрихтом, фахівці провідних державних культурних закладів, зокрема: директор Національного центру культури Казимира Манкєвича, директора Інституту Книжки Гжегож Гауден, радник Польського кіноінституту Альберт Ставішинський та інші.

  «У цей складний час в Україні та Європі говорять про війну, та ми не маємо забувати і про наш розвиток. Саме галузь культури в цьому руслі є великим миротворцем, сприяє активізації суспільства та презентації України у світі, – звернувся до учасників семінару Міністр культури Євген Нищук. - Зараз ми стикаємось з певними проблемами, бо Україна, маючи велику культурну спадщину потребує розвинутого культурного менеджменту, має навчитися презентувати ці свої надбання. І саме тут важливості набуває діалог з нашими європейськими партнерами. Саме Польща в цей складний час стала дійсно тим другом, що допомагає зробити нам вікно у Європу. Це стосується і громадянського середовища, і, що важливо, культурного також.».

  Польські фахівці представлять цикл занять і майстер-класів для українських урядовців і спеціалістів з наступних питань: Правові та фінансові засади культурного життя в Польщі; Ключові особливості деяких установ культури, контроль за управлінням яких здійснює Міністерство культури і національної спадщини Республіки Польща; Фінансові засади державного патронату галузі культури тощо.