• In English
 • Міненерговугілля здійснює заходи задля забезпечення прав споживачів у період опалювального сезону
  опубліковано 14 жовтня 2014 року о 16:37

  Сьогодні Міністерство енергетики та вугільної промисловості звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, здійснити необхідні дії щодо корегування тарифів на ринку електроенергії, а також до компанії ДТЕК – щодо недопустимості дій щодо зупинки станцій, що може призвести до створення штучного дефіциту генеруючої потужності. Про це повідомив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Вадим Улида на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів України.

  «Звертаємося до НКРЕ та компанії ДТЕК, щоб спільно, відповідно до закону, прийняти рішення і забезпечити фінансове збалансування тарифів генеруючих компаній, що дозволить забезпечити наявність коштів для закупівлі імпортного вугілля», - сказав Вадим Улида.

  Він відзначив наявність дефіциту вугілля в Україні через проведення бойових дій у Донецькій і Луганській області, що призвело до скорочення видобутку вугілля на шахтах та неможливості вивезти понад 2 млн. тонн уже видобутого вугілля через пошкодження залізничних інфраструктур.

  За його словами, потреби в імпортованому вугіллі до кінця цього року складають 3,7-4 млн. тонн. «Це вугілля антрацитової марки, що дозволить забезпечити стабільну роботу теплових електростанцій та створити необхідні запаси вугілля для проходження опалювального сезону 2014/2015 рр.», - сказав Вадим Улида, додавши, що на імпортоване вугілля додаткові кошти мають складати близько 1,3-2 млрд. грн.