• In English
 • Южно-Український енергокомплекс готовий до експлуатації в осінньо-зимовий період
  опубліковано 13 жовтня 2014 року о 17:56

  Комісія Національної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» визнала Южно-Український енергокомплекс готовим до несення навантаження у період осінньо-зимового максимуму 2014-15 рр. Членами інспекційної перевірки було позитивно оцінено стан підготовки персоналу, технологічного устаткування, трубопроводів, арматури, електротехнічного обладнання, внутрішніх систем опалювання, теплопостачання, вентиляції, будівель, споруд та підземних комунікацій тощо. Проаналізовано виконання заходів з підвищення надійності енергоблоків, якості ремонтів основного технологічного устаткування, забезпечення ядерним паливом. З 88 запланованих заходів на момент перевірки южно-українськими атомниками було виконано 82. За рештою ще не підійшов термін реалізації.

  Кампанія підготовки до несення енергоблоками навантажень в осінньо-зимовий період, у тому числі й при низькій температурі, є основою виконання процедур гарантування безпеки атомних електростанцій, регламентованих вітчизняним законодавством і стандартами МАГАТЕ.

  Довідково

  Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

  У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 500 млрд. кВт•год. електричної енергії.