• In English
 • Природно-заповідний фонд Вінницької області збільшився на 190 гектарів
  опубліковано 13 жовтня 2014 року о 09:19

  Як повідомили в департаменті екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації, Вінницька обласна рада оголосила об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення ландшафтні заказники "Караєцький та "Яришівська гора".  Заказники знаходяться на території Рівненської сільської ради Муровано-Куриловецького району.

  "Караєцький", площа якого становить 60 гектарів, розташований в долині правого берега притоки Дністра річки Караєць. "Яришівська гора", площею понад 130 гектарів, являє собою каньоноподібну долину з шарами пісковиків, вапняків, глинистих сланців та ряду інших порід.

  Заповідані території представляють типові ландшафти Подністров'я, ділянки природної степової рослинності, є місцем зростання видів Червоної книги України. Більшу частину площі займає степова рослинність з домінуванням бородача звичайного. На схилах – степові та чагарниково-степові угруповання з участю ялівця звичайного, груші звичайної, глоду одноматочкового. Тут зростає також регіонально рідкісний вид – леопольдія тонкоцвіта. Територія являє собою еродовані лесові рівнини з дубово-грабовими лісами та древні, почленовані каньйоноподібними долинами Дністровських допливів, терасові лесові рівнини із спорадичними грабово-дубовими дібровами.

  Створення нових об'єктів дозволить забезпечити охорону та збереження природних комплексів долини Дністра та його приток. Заказники створені  без вилучення із користування, доступ громадян до даних територій залишається вільним.