• In English
 • Херсонщину відвідав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет
  опубліковано 13 жовтня 2014 року о 09:06

  11-12 жовтня 2014 року в Херсонській області перебував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

  Так, 11 жовтня, Святійший Патріарх провів зустріч з громадськістю міста та області в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Миколи Куліша.

  Привітав на херсонській землі Святійшого Патріарха голова обласної державної адміністрації Андрій Путілов. Він відзначив, що сьогоднішній день - світлий і радісний для херсонців.

  Він також висловив вдячність Філарету за ті діяння, які зміцнюють церковні інститути, навертаючи людей до моральності і духовності, об'єднуючи народ, зміцнюючи в ньому мир і злагоду. Андрій Путілов зауважив, що високий моральний приклад Святійшого Патріарха надихає на самовіддане служіння заради того, щоб життя людей стало кращим і чистішим, щоб українці жили гідно і щасливо.

  «Я спілкувався із Святійшим Патріархом, і він мені сказав, що в Україні обов’язково буде мир, звільняться окуповані території, наша земля буде процвітати. Адже сильний не той, в кого багато зброї, а той, у кого сильний дух і на чиїй стороні правда», - сказав Андрій Путілов, спілкуючись із журналістами.

  Святійший Патріарх Філарет, виступаючи перед громадою Херсонщини, закликав до єдності та миру. На його переконання, саме роз’єднаність церков сприяє конфліктам в Україні: «Зараз Україна переживає не найкращі часи, йде неоголошена війна на Донбасі, тимчасово відібраний в України Крим, гинуть наші молоді воїни. А цього могло і не бути, якби була в Україні одна Православна українська церква. Адже церква має великий духовний вплив на суспільство, і якщо вона б йшла однією дорогою,  вона б цього не допустила», - сказав він.

  Наступного дня, 12 жовтня, в Свято-Стрітенському соборі Святійший Патріарх Філарет провів божественну літургію та дав настанови духовенству і парафіянам. Цього ж дня, на Площі Свободи Святійший Патріарх зустрівся з жителями міста, після чого взяв участь у ході центральною вулицею міста до набережної.