• In English
  • Україні слід перейняти досвід Німеччини з демонтажу незаконних споруд
    опубліковано 10 жовтня 2014 року о 16:13

    В Україні відсутній дієвий механізм демонтажу незаконно побудованих об’єктів. Для виправлення ситуації варто перейняти німецький досвід, де працюють штрафи та приписи щодо знесення, а також провести кілька показових демонтажів за участю ЗМІ. Про це заявив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Максим Мартинюк в інтерв’ю інформаційному агентству «Лігабізнесінформ».

    «Там працюють штрафи та приписи до знесення. Не виконав – ще більший штраф та ще один припис, не виконав знову – вже величезний штраф. Є спеціалізована організація, яка приїжджає та зносить будівлю, а потім виставляє рахунок за роботу. Думаю, нам слід провести один-два показових демонтажів з телебаченням – і такі питання будуть вирішуватися швидше», - заявив Максим Мартинюк.

    За його словами, «у ДАБІ є багато виграних справ у суді, лише по Києву їх десятки, але виконати їх практично неможливо». «Адже судове рішення про знесення об’єкта не містить у собі інформації як це треба робити. Крім того, існує 400 порівняно чесних способів не виконувати таке рішення суду і не нести за це відповідальність. Далі на арену виходить виконавча служба, яка мусить найняти організацію, що демонтує об’єкт. Але в неї немає грошей, а це сотні тисяч гривень», - повідомив керівник Держархбудінспекції.