• In English
 • Понад 5500 українських дітей взяли участь у відзначенні Дня миру 2014
  опубліковано 09 жовтня 2014 року о 15:07

  Представництвом ООН в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України з нагоди Міжнародного дня миру була проведена Всеукраїнська освітня кампанія «Голуб миру».

  До цьогорічної  кампанії приєдналися більше 5500 учнів із 63-х навчальних закладів з усієї країни, які протягом тижня з 19 по 25 вересня взяли участь у відкритих уроках, показах фільмів, шкільних обговореннях, присвячених проблемам миру, порозуміння та толерантності.

  Відзначення Міжнародного дня миру покликане привернути увагу дітей та молоді до питань важливості збереження миру та дотримання прав і свобод, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, задля забезпечення стійкого прогресу людства.

  Освітні заходи, проведені навчальними закладами цьогоріч, були спрямовані на формування в учнів різного віку глибшого усвідомлення важливості поваги до різноманіття та толерантності як запоруки мирного співіснування. Серед школярів панувала особлива атмосфера єднання в розумінні значущості ідеї миру й важливості ініціатив, спрямованих на його підтримку. Учні по всій країні взяли участь у написанні листів-підтримки внутрішньо переміщеним дітям та їхнім родинам, виготовленні листівок та конкурсах малюнків, круглих столах, присвячених Дню миру й, уже традиційно, організовували масові формації у формі голубів миру.

  Довідково

  Міжнародний день миру був проголошений у 1981 році Резолюцією Генеральної Асамблеї A/RES/36/67. Започаткування Дня миру свідчить про те, що ООН спрямовує свої зусилля на підтримку миру в усьому світі та закликає всіх людей на планеті згуртуватися на шляху досягнення цієї мети. В 2002 році Президент України підписав Указ від 05.02.2002 № 100/2002, яким проголосив 21 вересня Національним Днем миру.

  У 2014 році Організація Об'єднаних Націй обрала тему «Право народів на мир», щоб іще раз наголосити на важливості принципів, закладених Декларацією Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, з центральним твердженням про те, що стійкий прогрес людства та реалізація прав людини залежить від миру та безпеки.