• In English
 • Державне агентство з питань е-урядування представило цифровий порядок денний на 2015 рік
  опубліковано 08 жовтня 2014 року о 16:55

  Чверть громадян України хочуть впливати на рішення влади у режимі он-лайн — свідчать соціологічні опитування. І ми маємо відповідати на очікування суспільства. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань е-урядування Олександр Риженко на прес-конференції в Українському кризовому медіа центрі.

  Він представив цифровий порядок денний для України на 2015 рік, який передбачає кілька пріоритетів діяльності новоствореного агентства: створення системи електронних послуг для громадян, розробку стандартів електронної взаємодії влади і суспільства та забезпечення відкритості урядових даних.

  Олександр Риженко зазначив, що ключовими показниками ефективності на 2015 рік визначено:

  Впровадження в пілотну експлуатацію системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, підключення до неї 10 пріоритетних інформаційних урядових ресурсів.

  Надання 10 пріоритетних послуг в електронній формі (з переліку 20 базових послуг для громадян та бізнесу, визначених Європейським Союзом).

  Впровадження веб-порталу відкритих даних, представлення інформації з 5 пріоритетних інформаційних ресурсів органів влади у вигляді структурованих наборів даних для автоматичного оброблення.

  Впровадження у пілотну експлуатацію веб-порталу електронної демократії та створення інноваційний центру розвитку е-урядування в Україні.

  Розробку Концепції та запровадження Державної цільової програми розвитку електронного урядування «Електронна Україна 2020», затвердження програми інформатизації в усіх областях України.

  За словами Олександра Риженка, порядок денний розроблений відповідно до Стратегії реформ-2020 та стратегії соціально-економічного розвитку Європейського Союзу на період до 2020 року.

  «Важливо в рамках угоди про Асоціацію з Європейським Союзом робити кроки для подолання корупції та підтримувати діалог з людьми. Е-урядування дозволить нам по-іншому побудувати стосунки між державою та громадянином, знівелювати негативний вплив бюрократії і найголовніше – підвищити якість прийняття управлінських рішень», — підкреслив посадовець.

  Роман Кобець експерт робочої групи з розробки урядової політики в сфері електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України В.Гройсманові, представив дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 18 вересня 2014 року. “40% українців вітають розвиток е-урядування”, — розповів Роман Кобець.

  Дослідження показало, що 24% громадян України хотіли б мати можливість впливати через Інтернет-петиції на обов'язковість розгляду того чи іншого питання відповідними органами влади та вносити свої пропозиції до проектів рішень. 19% висловили готовність брати участь у консультаціях, які організовують органи влади на веб-сторінках з питань місцевої регіональної та державної політики.

  “Ці дані означають, що вже на даному етапі інтерес громадян до інструментів е-урядування немалий. Ми переконані, що завдання нашої роботи — оперативно відповісти на цей запит чверті населення України. Так ми створимо довіру до електронних інструментів, які впроваджуються Урядом”, — підкреслив Роман Кобець.

  Нагадаємо, що Державне агентство з питань е-урядування України — новостворений центральний орган виконавчої влади, відповідальний за реалізацію державної політики у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвиток інформаційного суспільства. Вже за перший період роботи Агентство з питань е-урядування  налагодило зв'язок з колегами з Польщі, Естонії, Латвії, представниками Єврокомісії та Європарламенту, які займаються інноваційними розробками, впровадженням електронного урядування в країнах-членах Європейського Союзу.  Українська стратегія розвитку е-урядування розробляється у рамках стратегії соціально-економічного розвитку Європейського Союзу на період до 2020 року, зокрема ініціативи «Цифровий порядок денний для Європи» (Digital Agenda For Europe).

  Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 18 вересня 2014 року в усіх регіонах України за винятком Криму. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. Дослідження проведене за підтримки SIDA — шведської агенції міжнародного розвитку.