• In English
 • Юрій Продан у Брюсселі обговорив питання реформування ГТС України
  опубліковано 03 жовтня 2014 року о 17:04

  3 жовтня у Брюсселі Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан взяв участь у засіданні круглого столу високого рівня щодо реформування газотранспортної системи України.

  Під час виступу Міністр поінформував присутніх про прогрес у імплементації Україною вимог Третього енергетичного пакета на виконання зобов’язань в рамках Енергетичного Співтовариства, а також у контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  У цьому зв’язку Міністр привернув окрему увагу до послідовного впровадження Україною європейських ринкових механізмів, зокрема, ухвалення закону щодо реформування системи управління газотранспортною системою. За словами Міністра, українська ГТС має потужний потенціал для реалізації інвестиційних проектів, одним з яких є створення на основі потужностей українських підземних сховищ газу Східноєвропейського газового хабу, а також участь України у будівництві газотранспортної інфраструктури, передусім інтерконекторів.

  «Враховуючи наш європейський вибір, мету мати ефективний ринок газу в Україні, наразі завданням є інтегруватися в європейський ринок та значно підвищити безпеку поставок газу в Європу. Ми відкриваємо наш ринок для європейських компаній», - наголосив Ю. Продан.

  Він висловив переконання, що важливим кроком у цьому зв’язку має стати усунення існуючих бар’єрів для залучення інвестицій у системи транспортування і зберігання газу.