• In English
 • НКЦПФР змінила Порядок формування та ведення державного реєстру фінансових установ
  опубліковано 03 жовтня 2014 року о 10:27

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення «Про затвердження Змін до Порядку формування та ведення державного реєстру фінансових установ, які надають фінансові послуги на ринку цінних паперів».

  «Європейський вектор, котрий обрала наша держава, і відповідні закони, які були ухвалені Урядом, задають напрям роботи регулятору фондового ринку. Тож НКЦПФР узяла курс на дерегуляцію ринку та на зниження адміністративного навантаження на його учасників. Тому прийнятими Змінами зменшено кількість документів, які необхідно подавати професійним учасникам для включення до реєстру та отримання або заміни Свідоцтва (дубліката Свідоцтва). Також нововведеннями передбачено, що Комісія зможе виконувати такі дії на підставі лише поданої заяви від профучасника», – прокоментувала Ірина Устенко, директор департаменту регулювання торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

  Додамо, що Комісія на постійній основі працює над удосконаленням алгоритму ведення реєстру фінансових установ. Тож, у майбутньому планується здійснювати формування і включення та виключення профучасників з нього автоматично на підставі відомостей з ліцензійного реєстру професійних учасників фондового ринку та реєстру ІСІ (інститутів спільного інвестування).

  Наразі документ готується до подання на погодження з іншими центральними органами державної влади.