• In English
 • Олександр Сич взяв участь у відкритті обеліску пам'яті героїв Небесної Сотні в Івано-Франківську
  опубліковано 03 жовтня 2014 року о 09:20

  2 жовтня 2014 року Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич у рамках робочого візиту до Івано-Франківська відвідав рідний Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, де взяв участь в урочистому відкритті та освяченні обеліску пам’яті героїв Небесної Сотні, які загинули у боротьбі за незалежність України.

  Хвилиною мовчання студентство, викладацький склад та керівники області вшанували пам'ять студента філософського факультету університету Романа Гурика, який 20 лютого 2014 року віддав своє життя за краще майбутнє мільйонів українців. Батько молодого героя Ігор Гурик поділився з присутніми своїми спогадами про сина, який щиро хотів злагоди, миру та припинення ворожнечі в українському суспільстві, а також вірив у своє особливе покликання.

  Олександр Сич, звертаючись до присутніх, поділився своїми спогадами про пережиті дні на Майдані, а особливо моментами, що залишили найбільш вражаючі згадки у його пам’яті.

  «Перебуваючи тут, біля цього обеліску, намагався пригадати, що мені найбільше врізалося в пам'ять з Майдану: барикадно-наметовий інтер’єр, їдучий дим, холодна канапка, ніч 11 грудня, коли «Беркут» намагався зачистити Майдан, а може вулиця Грушевського, коли впали перші бійці від кулі снайпера, чи побоїще 18 лютого в Маріїнському парку, де загинув мій товариш Сергій Дідич із Городенки. Чи два дні протистояння на Інститутській. Або 20 лютого, коли хлопці бігли на зустріч смерті, маючи при собі тільки будівельні каски чи щити з фанери, що могли врятувати від кийка, а не кулі. Але найбільше мені запам’яталися тривожні дзвони Михайлівського собору і слова пісні «Пливе кача по Тисині…», коли в останню дорогу ми проводжали наших героїв», - поділився своїми спогадами Віце-прем’єр-міністр.

  Урядовець розповів, що головною метою його робочого візиту до Івано-Франківська було вшанування пам’яті і Романа Гурика, і усіх загиблих області, зокрема, його друзів.

  «Нині Роман Гурик є надбанням української молоді, зокрема студентства, та всієї української нації», - наголосив Олександр Сич.

  «Сьогоднішні герої стали, як ніколи, близькі кожному з нас. Вони належать не тільки родинам, а й усій нації. І мають стати її цементом для побудови потужної Української держави», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.

  У рамках робочої поїздки Олександр Сич також ознайомився з ходом виконання робіт із реконструкції обласного українського музично-драматичного театру ім. Івана Франка та відвідав Католицьку школу Святого Василія Великого, де з метою удосконалення навчального процесу презентував педагогічному колективу і учням приватної школи сучасний мультимедійний проектор.