• In English
 • Остап Семерак: На реверсних поставках Україна зекономила майже півмільярда доларів
  опубліковано 03 жовтня 2014 року о 09:31

  Реверсний газ, куплений на європейському ринку для України, обійшовся приблизно на 500 мільйонів доларів дешевше, ніж газ, який би ми купили в Росії. Про це сказав Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак у прямому ефірі Телеканалу 24.

  За словами Міністра, Уряд України розумів, що Росія відключить нам газ, і нам не вистачатиме балансу для забезпечення енергетичної системи країни в тих рамках, які були, скажімо, рік тому. «Тому Уряд проводив планову підготовку до зими. Перш за все, ми підписали контракти на реверсні поставки газу», – зазначив урядовець.

  «Якщо порівняти ціну газу, яку Україна згідно з реверсними контрактами сплачує на ринку ЄС, порівняно з ціною, якою пропонувала РФ, доходимо висновку, що газ, куплений на європейському ринку, для України обійшовся приблизно на 500 мільйонів доларів дешевше, ніж би ми цей самий газ купили в Росії», – відзначив урядовець.

  Це при тому, додав Міністр, що той газ, який Україна купила, – реверсний – він пройшов транзитом через Україну в Європу й повернувся назад.

  «Тобто насправді та ціна, яку була запропонувала РФ Україні, є абсолютно не ринковою», – підкреслив Остап Семерак.