• In English
 • У рамках спільного Проекту ЄС/ПРООН на Вінниччині реалізовано 85 мікропроектів на суму близько 14,5 млн. грн.
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 14:40

  30 вересня у прес-центрі Вінницької облдержадміністрації відбувся прес-брифінг за підсумками підписання угоди щодо реалізації на Вінниччині ІІІ фази спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У зустрічі зі ЗМІ взяли участь голова ОДА Анатолій Олійник та спеціаліст з розвитку громад Проекту МРГ Олена Рудич.

  Підсумовуючи результати семінару, де обговорювалась подальша співпраця щодо сприяння сталому місцевому розвитку та реалізація в області ІІІ фази Проекту МРГ, Анатолій Олійник запевнив : «Керівництво області зробить усе можливе для виконання зобов’язань по міжнародних проектах. На даний час вони профінансовані на 100%. Під час виконання з 2008 року I та II фаз Проекту на Вінниччині реалізовано 85 мікропроектів на суму близько 14,5 млн. грн., залучено понад 6 мільйонів спонсорської допомоги, 7 мільйонів бюджетних коштів та півтора мільйони коштів громад».

  Голова ОДА висловив впевненість у плідній співпраці з Проектом ЄС/ПРООН у найближчі чотири роки, згідно з підписаною 30 вересня 2014 року угодою про ІІІ фазу спільного Проекту МРГ.

  У свою чергу, координатор Проекту в регіонах, спеціаліст з розвитку громад Проекту МРГ Олена Рудич відзначила активність та успішність громад Вінниччини у реалізації мікропроектів у таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання. За її словами, вагомим результатом реалізації проекту місцевого розвитку громад за 6 років його роботи є зростання довіри місцевих громад до влади, напрацювання ефективних методів співробітництва.

  «Протягом двох фаз Проекту МРГ усього 61670 чоловіків, жінок та дітей Вінницької області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 38 дитячих садків та шкіл, 9 медичних пунктів, 8 проектів доступу до якісної води, 1 - з охорони довкілля, 8 - з енергозберігаючого вуличного освітлення. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів», - зазначила Олена Рудич.

  Характеризуючи можливості ІІІ фази спільного Проекту ЄС/ПРООН, спеціаліст з розвитку громад підкреслила розширення його можливостей, зокрема, у створенні неприбуткових сільськогосподарських кооперативів, розвитку сільського зеленого туризму, тощо.

  Вона також озвучила умови партнерства. Так, для участі у Проекті МРГ ІІІ буде обрано на конкурсній основі вісім районів Вінницької області, де протягом 4 років реалізовуватимуться 32 мікропроекти (по 4 у кожному районі). Напрямки співпраці обиратимуть самі громади. За 3 транші вони зможуть отримати на реалізацію місцевих проектів до 45 тис. дол. США. Кошти Проекту становитимуть 75%, бюджету - 20% та 5% - внесок місцевих громад. 17 жовтня – останній день подання заявок, а до кінця жовтня буде сформовано повний список майбутніх партнерів Проекту МРГ ІІІ.

  Відповідаючи на запитання журналістів, голова ОДА повідомив, що задля сприяння залученню інвестицій та позик, надання консультативних послуг у написанні проектів, покращення інвестиційного клімату в регіоні буде створено «Агенцію регіонального розвитку Вінницької області». Вона розглядається як єдиний координаційний центр по залученню інвестицій та грантових коштів на території області. Метою діяльності Агенції є ефективна реалізація на Вінниччині державної регіональної політики, а саме: сприяння розвитку окремих територій області, громад та їх інфраструктури і відповідного об’єднання для цього необхідних внутрішніх і зовнішніх організаційних та фінансових ресурсів.