• In English
  • На Житомирщині 66,5% дітей-сиріт виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників
    опубліковано 01 жовтня 2014 року о 12:06

    На Житомирщині на обліку служб у справах дітей перебуває понад 1000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підлягають усиновленню. За словами начальника служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Олени Савельєвої, починаючи із 2006 року на Житомирщині, та в державі загалом, спостерігається збільшення кількості дітей, усиновлених саме громадянами України. Цього року нашими співгромадянами в регіоні усиновлено 47 дітей, а іноземцями – 13.

    На Житомирщині успішно реалізується державна політика, спрямована на розвиток таких форм сімейного виховання дітей без батьківського піклування, як опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. За оперативною інформацією, на обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій та міськвиконкомів перебуває 3460 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 66,5% виховуються у сім’ях опікунів та піклувальників. У поточному році кількість таких дітей збільшилася на 258.

    На території області функціонує 33 дитячих будинки сімейного типу та налічується 202 прийомні сім’ї, в яких виховується 612 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж 9 місяців цього року створено 2 дитячих будинки сімейного типу та 9 прийомних сімей, куди вдалося влаштувати 44 дитини.