• In English
 • Залучення жителів Донецької та Луганської областей до відновлення Донбасу забезпечить консолідацію усіх сторін процесу, - Володимир Гройсман
  опубліковано 30 вересня 2014 року о 13:25

  Підхід до питання відновлення Донбасу має формуватися не лише з точки зору відбудови зруйнованих об’єктів інфраструктури, але й оцінювання потреб і очікувань суспільства на територіях.

  Про це сказав Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  Володимир Гройсман на зустрічі з місією представників ЄС, ООН та Світового банку, яка почала працювати в Україні для формування плану відновлення східних територій та створення моделі фінансової підтримки регіону.

   «Ми не ставимо завданням відновлення пострадянської інфраструктури. Нам треба створити умови для розвитку регіону, для нормального життя людей, забезпечити їх соціальну адаптацію», - зазначив Володимир Гройсман.

  На його переконання, необхідно забезпечити максимальне включення тих людей, які проживають на звільнених та тимчасово окупованих територіях,  у процес відновлення Донбасу.

  «Необхідно максимально включати тих, хто там живе, у процес відновлення – це стане запорукою успіху усього процесу відбудови, консолідує зусилля усіх сторін і стане важливим елементом втілення мирного плану Президента України»,  - підкреслив Віце-прем`єр-міністр.

  За його словами, після проведення на тимчасово окупованих територіях демократичних виборів і приходу до місцевої влади людей з рівнем довіри від жителів, почнеться мирний діалог і відкриються можливості для відбудови зруйнованого краю.

  Зі свого боку представники місії зазначили, що протягом поточного тижня планують спільно з українськими урядовцями провести роботу з оцінки збитків, скласти план реконструкції Донбасу та визначитися з фінансовими механізмами, які будуть задіяні у процесі відновлення.

  Представники місії підкреслили, що мають наміри не лише щодо підтримки відновлення територій, які зазнали конфлікту, а й регіонів, які взяли на себе основний вантаж забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб.

  Місія представників ЄС, ООН та Світового банку працюватиме в Україні до кінця поточного тижня.