• In English
 • Мобільні групи військових топографів продовжують виконувати завдання в зоні АТО
  опубліковано 30 вересня 2014 року о 13:36

  Від початку проведення антитерористичної операції на Донеччині та Луганщині випробування зоною АТО вже пройшли понад 30 відсотків військовослужбовців топографічного центру Центрального управління воєнно-топографічного та навігації головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України.

  Мобільна група – основний бойовий підрозділ центру, який у польових умовах, працюючи на спеціальній геодезичній і топографічній автомобільній техніці, виконує завдання з топогеодезичного забезпечення військових частин і підрозділів Збройних Сил України.

  «У пункті постійної дислокації ми ні на мить не припиняємо підготовки особового складу до виконання завдань за призначенням у зоні АТО. Щоденно вдосконалюємо свої професійні навички, обслуговуємо спеціальне вимірювальне обладнання, відновлюємо і ремонтуємо пошкоджену в боях автомобільну техніку, яка повернулася з АТО, і готуємося до чергової ротації підрозділів на Донбасі», – зазначив начальник центру підполковник Олег Чернецький.

  Військові топографи у зоні АТО займаються створенням, оновленням і забезпеченням штабів топографічними картами, забезпеченням військ астрономо-геодезичними та гравіметричними даними, здійснюють топогеодезичну прив’язку позицій ракетних військ і артилерії, забезпечують органи управління спеціальними картами і фотодокументами, виконують топографічну розвідку визначених районів.