• In English
 • Олександр Сич: Україна докладатиме максимум зусиль для подолання епідемії СНІДу до 2030 року
  опубліковано 26 вересня 2014 року о 17:32

  Україна активно і відповідально бере участь у регіональних і міжнародних ініціативах для досягнення нульових показників поширення епідемії СНІДу до 2030 року в рамках Об’єднаної програми ООН з боротьби проти СНІДу (ЮНЕЙДС). Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час зустрічі високого рівня в рамках 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо інтенсифікації дій з метою подолання епідемії СНІДу до 2030 року.

  У заході також взяли участь президенти Швейцарії та Гани Джон Дідьє Буркхальтер та Драмані Магама, представники Уряду США та ін.

  «Дякуючи спільним зусиллям держави, громадських організацій та окремих донорів протягом останнього десятиліття ми досягли хороших показників по боротьбі зі СНІДом: вдалося зменшити майже вдвічі поширення ВІЛ-інфекції серед наркозалежних, у сім разівймовірність передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини та збільшити до 20 разів обсяги охоплення антиретровірусною терапією інфікованих», - зауважив Олександр Сич.

  Разом з тим урядовець підкреслив, що сьогодні перед Українською державою у боротьбі з ВІЛ/СНІДом постали нові виклики у зв’язку із збільшенням кількості внутрішньопереміщених ВІЛ-інфікованих осіб з Донецького та Луганського регіонів, оскільки сьогодні Донбас є одним з найбільш уражених епідемією СНІД регіонів країни.

  «Забезпечення цілей із зупинення епідемії до 2030 року в умовах зміни пріоритетів, економічних і фінансових умов в Україні, а також військової загрози з боку Росії сьогодні змушує нас шукати шляхи більш ефективного і результативного інвестування державних і донорських коштів у розвиток системи охорони здоров’я і забезпечення послугами з тестування, профілактики та лікування людей групи ризику та осіб, у яких уже виявлено ВІЛ-інфекцію», - сказав у своєму виступі урядовець.

  «Ми маємо розробити стратегію переходу від зовнішнього фінансування до національної підтримки за участі приватних та громадських структур, що здійснюють активну політику по боротьбі з ВІЛ-інфекцією», - відзначив Олександр Сич.

  В рамках зустрічі урядовець також представив світовій спільноті Загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, що спрямована на забезпечення послугами профілактики, лікування та догляду, необхідними для подолання епідемії СНІДу, найуразливіші групи населення держави.