• In English
 • Німецька допомога може надійти в Україну вже на початку жовтня
  опубліковано 26 вересня 2014 року о 17:58

  Перший транш допомоги від німецького уряду може бути на українському кордоні вже 5 жовтня. Про це йшлося на зустрічі в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти з Парламентським статс-секретарем Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Федеративної Респібліки Німеччина Гансом-Йоахімом Фухтелєм.

  Німецька делегація уточнила, що йдеться про 2 проектипостачання мобільних збірних морозостійких будинків (будівельні конструкції для обладнання житла для біженців) та надання гуманітарної допомоги за списком потреб, який отримала німецька сторона від української.

  Ганс-Йоахім Фухтель зазначив, що Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель надала йому широких повноважень для того, аби обіцяне нею під час візиту до Києва було виконане якомога скоріше, ще до настання зимових холодів, щоб намічена ФРН програма допомоги Україні була реалізована якомога швидше і перші конструкції для облаштування житла для переселенців потрапили в Україну практично вже 5 жовтня. Тому ми повинні зараз працювати дуже концентровано і дуже швидко, сказав Ганс-Йоахім Фухтель.

  Сторони зазначили, що співробітництво у цьому напрямкуце, з одного боку, сигнал дружби і демонстрація того, як треба і можна швидко поєднати зусилля двох країн заради допомоги  людям, які потерпають від лиха, а з іншого -  стислі строки, певною мірою, стануть випробуванням для уміння координувати і синхронізувати дії двох країн.

  Анатолій Максюта зауважив, що українська сторона вживатиме усіх необхідних заходів, щоб у разі виникнення будь-яких проблем питання вирішувались негайно.

  «Я дав доручення проінвентаризувати весь спектр нашого співробітництва, подивитися які є проблеми, щоб швидко їх врегулювати. Ми готові працювати, щоб якомога скоріше уладнати усі формальності і негайно вживати усіх необхідних заходів, з тим, щоб людям була швидко надана допомога», - наголосив в.о. Міністра.  

  Нагадаємо, під час свого візиту до Києва Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла додаткову підтримку Україні, а саме: Федеративна Республіка Німеччина надасть додаткові кредитні гарантії в розмірі 500 мільйонів євро (на основі яких можуть бути здійснені інвестиції, зокрема у відбудову зруйнованої інфраструктури на Сході Україні (основний напрямок: забезпечення водо- і електропостачання, відбудова шкіл і лікарень). Крім того, ФНР надасть 25 мільйонів євро на підтримку біженців, у т. ч. надання помешкань, придатних для зимівлі біженців, і прийме на лікування в Німеччині ще 20 поранених. Німецькі експерти також консультуватимуть Уряд і громади України.