• In English
  • У столиці відзначили Всеукраїнський День дошкілля
    опубліковано 26 вересня 2014 року о 17:26

    У Київському міському Будинку вчителя відбулися урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля. Під час святкового дійства учасники заходу поділилися досвідом, обговорили актуальні питання сфери, а також дізналися імена переможців професійних конкурсів.

    Народний депутат України, голова Комітету з питань освіти і науки у Верховній Раді Лілія Гриневич привітала представників дошкілля України, а також зауважила, що педагог повинен займати у суспільстві пріоритетне місце, особливо у складні для держави часи.

    «Дошкільник – унікальний педагогічний працівник, який натхненний мистецтвом педагога, а також має велике терпіння. Це людина, що замінює для дитини батьків. Для дітей вихователька як мама. Тому їй потрібно довіряти. На шляху підготовки людей, які можуть працювати у сфері дошкільної освіти, багато запитань і можливостей», - зазначила Голова парламентського Комітету.

    Лілія Гриневич запропонувала виробити чітку стратегію і керуватися нею у процесі розвитку дошкільної освіти: «Нам доведеться жити якийсь період з обмеженнями. Перед нами багато завдань. Давайте працювати спільно. Ми будемо в Європі. Тому, що українці завжди мали європейську систему цінностей. Будемо жити в Україні, за яку тисячі поклали своє життя…»

    Директор департаменту середньої та дошкільної освіти МОНУ Юрій Кононенко долучився до привітань і підкреслив актуальність питання патріотизму у вихованні дитини: «Коли вивчав проблеми шкіл нацменшин, то відвідував навчальні заклади, де діти навчаються іншими мовами. Але усі там – і викладачі, і вихованці усвідомлюють, що вони українці. Це дуже важливо, коли є таке відчуття».  

    Юрій Кононенко зупинився і на деяких нагальних питаннях, зокрема, підвищення навантаження на працівників дошкільних навчальних закладів.

    У свою чергу, представник Асоціації працівників дошкільної освіти Ніна Омельяненко зазначила: «Аудиторія дошкільників творча. Дошкільна освіта – перша ланка. Цінна і незабутня. Якщо ви про це пам’ятатимете, то будемо дуже раді. В парламентських слуханнях наші питання є актуальними. До нашої думки прислуховуються. Дякуємо за сприяння у розвитку всім, хто нас підтримує, зокрема міністерству освіти та науки».         

    Головний спеціаліст управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради, голова місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Дніпропетровській області Юлія Попова зауважила, що кожен регіон нашої країни має свої родзинки у сфері дошкільної освіти, а Дніпропетровщина славиться можливостями формувати духовний розвиток дитини за допомогою мистецтва. Тому власна творча ініціатива педагога дуже важлива для організації навчального процесу.

    На думку директора ДНЗ №54 міста Києва Тамара Ільченко, для того, аби дошкільникам було цікаво конкурувати, варто створювати конкурсні умови. Рейтингова система оцінювання праці у навчальному закладі, яку організовуємо за допомогою професійних карток діагностичного рівня, допомагає залучити викладачів до саморозвитку, роботи над своїми помилками.

    Методист науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Ірина Романюк наголосила на важливості виставки досягнень працівників дошкільної освіти, що допомагає дізнатися про успіхи колег, сформувати власні прагнення.

    Кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член Асоціації психолінгвістів України, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ольга Байєр говорила про розвиток інформаційної компетентності: як адаптувати технології до потреб вихованців ДНЗ. З 2001 року організовується конкурс ігрових посібників. Видавництва ідуть на зустріч.

    Під час заходу відзначили переможців галузевого огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання у дошкільних навчальних закладах. Нагороди переможцям вручив перший заступник Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ Володимир Авраменко. Серед міських навчальних закладів  перше місце виборов «ДНЗ ясла-садок комбінованого типу №5 «Капітошка»  м. Буча Київської області, на другому місці ДНЗ №9 «Барвистий Віночок» м. Кам’янець-Подільський Хмельниччини. І «бронзу» здобув ДНЗ №41 центру розвитку дитини м. Чернівці. Серед ДНЗ сільської місцевості переміг Центр розвитку дитини «Берізка» села Великі Бубни Роменського району Сумщини, на другому місці – ДНЗ «Колосок» села Засулля Лубенського району Полтавщини. Треті позиції розділили ДНЗ загального типу «Сонячний теремок» смт. Озерне Житомирського району Житомирщини та ДНЗ ясла-садочок «Золотий півник» села Ленінка Березанського району Миколаївщини. Серед навчальних закладів компенсаторного типу кращим визнано №205 м. Києва (санаторного типу, для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату), на другій позиції – ясла-садок «Посмішка» міста Суми, на третій – ясла-садочок санаторного типу для ослаблених та часто хворіючи дітей м. Рівне.

    Народна артистка України Наталія Сумська та керівник порталу «Педпреса» Дмитро Погорєлов вручили нагороди переможцям Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва дошкільнят. У інтернет-голосуванні за кращі роботи взяло участь більше 25 000 осіб. На думку інтернет-спільноти, серед кращих: ДНЗ № 21 м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області, ДНЗ компенсуючого типу №346 Дніпропетровської області, ДНЗ «Калинонька» смтюблинець Волині, ДНЗ №1 м.Березне Рівненщини та ДНЗ санаторного типу №583 м.Києва.