• In English
 • Схвалено проект угоди між урядами України та Чилі щодо умов взаємних поїздок громадян
  опубліковано 25 вересня 2014 року о 14:03

  23 вересня 2014 року прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення проекту Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Чилі про умови взаємних поїздок громадян».

  Нормативно-правовий акт розроблено з метою створення правових підстав для забезпечення підписання зазначеної Угоди міністрами закордонних справ України та Чилі в рамках 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

  Проект Угоди було розроблено за результатами українсько-чилійського переговорного процесу щодо лібералізації візового режиму між двома країнами в контексті адаптації міграційно-візової політики до стандартів ЄС. Зокрема, положення постанови Ради ЄС № 539/2001 від 15 березня 2001 року (зі змінами) відносять Республіку Чилі до так званого «позитивного» списку країн, громадяни яких перетинають зовнішні кордони ЄС без віз.

  Положеннями проекту Угоди передбачається можливість громадян держав сторін в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати на території  держави іншої сторони максимальним строком до 90 днів (щодо території Республіки Чилі) та до 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду (щодо території України) без візи, якщо метою поїздки не є імміграція, постійне проживання або здійснення прибуткової діяльності.

  Крім того, громадяни України змушені звертатися до Посольства Республіки Чилі в Російській ФедераціїУкраїні – за сумісництвом) з метою оформлення віз. У зв’язку зі складною політичною ситуацією, існують певні незручності та потенційна небезпека для громадян України під час перетину українсько-російського кордону, а також перебування на території Росії.

  Прийняте Урядом розпорядження не потребуватиме витрат із Державного бюджету України. Водночас, подальша реалізація положень Угоди після набрання нею чинності призведе до зменшення фактичних доходів Державного бюджету в частині коштів, що стягуються за оформлення віз для в’їзду в Україну, у 2014 році та наступних роках орієнтовно на рівні 26,5 тис. дол. США.

  Передбачається, що запровадження безвізового режиму з Чилі сприятиме розвитку туризму, залученню іноземних інвестицій у сфері готельної та транспортної інфраструктури України, що сприятиме збільшенню непрямих доходів до Державного бюджету над фактичними втратами у зв’язку зі скасуванням візових вимог для громадян Чилі.