• In English
 • Реалізація Плану Уряду дозволить гарантувати переміщеним громадянам нормальні умови проживання у холодну пору року
  опубліковано 19 вересня 2014 року о 17:46

  Комплексне вирішення питань переміщення людей з непристосованих до зимового періоду приміщень у придатні для проживання у холодну пору року будівлі є на сьогодні головним завданням Уряду. Саме тому для оптимізації та ефективного вирішення цієї проблеми було розроблено План дій центральних органів влади та місцевого самоврядування щодо підготовки житлових об’єктів до осінньо-зимового періоду (далі - План). Реалізація цього Плану дозволить гарантувати людям нормальні умови проживання у холодну пору року. Про це повідомив Василь Стоєцький – керівник Міжвідомчого координаційного штабу під час чергового засідання з питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

  Він зазначив, що основним завданням Плану є скоординоване проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади організованого переселення людей з непристосованих для експлуатації у осінньо-зимовий період приміщень до будинків, що мають опалення та відповідають вимогам санітарно-побутових умов у холодну пору року.

  «За даними Міжвідомчого координаційного штабу нам необхідно переселити більше 25 тисяч людей. Регіональними штабами спільно з місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук приміщень для розміщення громадян, здійснюється їх паспортизація та перевірка на відповідність вимогам для тимчасового розміщення людей. На цей час визначено 1 тис. 368 об’єктів різних форм власності, у яких можливе розміщення людей у осінньо-зимовий період. Тому наразі триває підготовка до переселення людей у ці приміщення”, - сказав Василь Стоєцький.

  Керівник Штабу повідомив, що відповідно до Плану, розроблено три блоки заходів, перший з яких стосується переміщення людей з непристосованих до осінньо-зимового періоду об’єктів. Для реалізації цього блоку, місцеві органи влади спільно зі Штабом визначили кількість людей, які потребують переселення у холодну пору року, провели аналіз наявних у областях приміщень для розміщення людей. Надалі організовуватиметься переміщення людей до регіонів, у яких наявні ці житлові об’єкти.

  «Люди повинні також бути забезпечені продуктами харчування, одягом, теплими речами, медикаментами. Ми постійно відслідковуватимемо умови їх проживання та у випадку виявлення певних недоліків – усуватимемо їх», - зазначив керівник Штабу.

  Другий блок Плану стосується саме підготовки об’єктів різної форми до прийому людей у осінньо-зимовий період. Василь Стоєцький зауважив, що до 1 жовтня всі об’єкти для проживання у них людей, повинні бути підготовлені. Саме тому наразі проводиться обстеження технічного стану будівель, виконуються всі необхідні ремонтні роботи, перевіряється протипожежний стан будівель.

  У третьому блоці Плану визначені додаткові заходи щодо організації забезпечення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб взимку.

  «Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій гарантуватимуть безпечне перебування людей у визначених приміщеннях. Відпрацьовано План протидії загрозам і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час осінньо-зимового періоду. У разі виявлення загроз виникнення небезпечних подій, буде забезпечено миттєве реагування оперативно-чергових служб ДСНС», - зазначив Василь Стоєцький.

  Саме виконання вищезгаданих блоків Плану дозволить створити максимально комфортні умови для проживання жителів зі Сходу України взимку.