• In English
 • Львівщина залучає інвестиційні кошти для реалізації проектів енергоощадності
  опубліковано 18 вересня 2014 року о 13:27

  Для зменшення використання газу та впровадження проектів з енергоощадності Львівщина залучає інвестиційні кошти.

  Зокрема, понад 20 мільйонів гривень – це цільові екологічні інвестиції на проекти з теплосанації об’єктів соціальної сфери (заміни вікон, утеплення фасадів тощо), а також на реконструкцію теплопунктів. Екологічні (зелені) гроші Україна отримує в межах Кіотського протоколу.

  Про це йшлося на нараді т.в.о. голови Львівської ОДА Юрія Турянського з головами райдержадміністрацій, мерами міст обласного значення, керівниками підрозділів ОДА та профільних підприємств.

  Очільник Львівщини зобов’язав керівників районів та міст обласного значення у стислі терміни подати готові проекти. “Наше спільне завдання – громади та влади – максимально залучати інвестиції для впровадження енергоощадних технологій», – зазначив Юрій Турянський.

  Зокрема, у Бродах вже розроблено проектно-кошторисну документацію, що дасть можливість залучити 800 тис. євро екологічних інвестицій завдяки участі у Кіотському протоколі. У Червонограді йде робота над підготовкою проекту кошторисом 3,5 млн. євро.

  Окрім того, місцевим бюджетам Львівської області передбачено 29 млн. грн. субвенції з державного бюджету на проекти з енергозбереження.

  За словами директора департаменту ЖКГ Львівської ОДА Андрія Ільківа, станом на сьогодні департамент підготував перелік з 11 проектів на суму 20 млн. грн., реалізація яких забезпечить зменшення споживання використання газу.