• In English
 • МЗС: Росія повинна не довільно трактувати, а чітко дотримуватися домовленостей тристоронньої міністерської зустрічі Україна-ЄС-РФ
  опубліковано 18 вересня 2014 року о 13:22

  У зв’язку з нещодавніми заявами низки високих офіційних чинників Російської Федерації з приводу ратифікації та підготовки до імплементації Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, 17 вересня відбулася зустріч заступника Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль з тимчасовим повіреним у справах Російської Федерації в Україні Андрієм Воробйовим.

  У ході зустрічі російському дипломату було наголошено на неприпустимості одностороннього довільного трактування російською стороною змісту домовленостей, досягнутих за підсумками тристоронньої міністерської зустрічі в форматі Україна-ЄС-РФ з проблематики імплементації Україною Угоди про асоціацію 12 вересня ц.р. у Брюсселі. Було підкреслено, що ухвалене за підсумками міністерської зустрічі спільне комюніке є єдиним офіційним документом, в якому чітко визначаються кроки сторін, спрямовані на деескалацію напруженості в торговельно-економічних відносинах між Україною та РФ.

  Російському представнику також були надані вичерпні роз’яснення щодо порядку набуття чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС. 

  Заступник Міністра також наголосила на необхідності чіткого та безумовного дотримання російською стороною тристоронніх домовленостей, зокрема, щодо збереження чинного режиму вільної торгівлі в рамках СНД, а також невідкладного скасування всіх обмежувальних заходів щодо імпорту з України, які були запроваджені стороною РФ протягом останніх місяців.