• In English
 • Мінагрополітики: Розробляються програми розвитку галузей кролівництва та хутрового звірівництва
  опубліковано 18 вересня 2014 року о 13:13

  Під час засідання Президії Національної академії аграрних наук України, в якому взяли участь фахівці Міністерства аграрної політики та продовольства України було прийнято рішення розробити до 1 квітня 2015 року «Програму розвитку галузі кролівництва в Україні на період до 2020 року» та «Програму розвитку галузі хутрового звірівництва в Україні на період до 2020 року» і подати їх в установленому порядку до Мінагрополітики. Відповідне доручення було дано відділенню зоотехнії спільно з профільними кафедрами вищих навчальних закладів.

  За розрахунками наукових установ НААН, поголів'я кролів у всіх категоріях господарств України до 2017 року цілком можливо збільшити у 2,2 раза, норок в 1,5 раза, лисиць і песців – в 2 рази та середньорічне виробництво м'яса кролів - 70 тис. тонн (1,75 кг на оду людину), кролешкурок. – 15 млн. шт., шкурок норок - 800 тис. шт., нутрій - 8 млн. шт., лисиць – 2 тис. та 2 тисячі шкурок песця).

  Варто відзначити, що у світовому виробництві хутра Україна займає 18 позицію з щорічним виробництвом 400 тис. шкірок, що становить 0,8%. Частка виробництва хутра лисиці та песця невелика і не задовольняє внутрішній попит, тому значна частина хутряних виробів нашою країною імпортується. На думку фахівців, ці Програми дозволять змінити ситуацію та зменшити імпортозалежність в цій галузі.

  Програми розвитку галузей будуть спрямовані на вирішення проблем вітчизняного звірівництва і кролівництва, зокрема, дефіциту селекційного поголів'я, який покривається імпортом і стримує розвиток галузі. За прогнозом FAO, у найближчі роки споживання м'яса кролів продовжить мати суттєве значення у харчуванні людини. Світове виробництво м'яса кролів, за оцінками міжнародних організацій, перевищує 2 млн. тонн, зокрема у Китаї близько 1 млн. тонн, Італії - 160-180 тис. тонн, Франції - 140-180 тис. тонн.