• In English
 • Щодо обстановки на державному кордоні
  опубліковано 18 вересня 2014 року о 13:47

  Прикордонні підрозділи продовжують здійснювати охорону та захист державного кордону України в умовах складної та напруженої обстановки на українсько-російському кордоні, викликаної військовою агресією РФ проти України.

  Протягом минулої доби обстановка характеризувалася подальшим порушенням бойовиками режиму припинення вогню, введеного за ініціативи Президента України; продовженням перегрупування ЗС РФ та НЗФ та нарощенням їх боєздатності.

  Учора отримано інформацію про те, що фактично всі дислоковані у північній частині АР Крим військові підрозділи РФ (з населених пунктів Армянськ, Красноперекопськ, Джанкой, Воїнське, Азовське) висунуті до адміністративного кордону з материковою частиною України з усією технікою і боєприпасами та розміщені невеликими тактичними групами від Каркінітської затоки до Арабатської стрілки. Вищезазначене угруповання складає близько 4 000 особового складу.

  РФ продовжує активну повітряну розвідку з використанням БПЛА. Впродовж доби прикордонники у трьох випадках фіксували факти ведення повітряної розвідки за допомогою малих літальних апаратів. Один БПЛА спостерігався поблизу Маріуполя та два – на адміністративному кордоні з АР Крим.