• In English
 • Павло Петренко: Уряд прийняв низку надзвичайно важливих рішень, які стосуються долі України і її інтеграції до ЄС
  опубліковано 17 вересня 2014 року о 16:57

  «На сьогоднішньому засіданні Уряду прийнято низку надзвичайно важливих рішень, які стосуються долі України і її інтеграції до Європейського Союзу», - наголосив Міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу у Будинку Уряду 17 вересня.

  Зокрема, за його словами, сьогодні прийнято плани імплементації та виконання Угоди про асоціацію, яку вчора було ратифіковано Парламентом. «З цих хвилин затверджено план дій кожного міністерства та відомства щодо конкретної реалізації в життя положень Угоди, які фактично є тими стратегічними реформами, які містяться на семистах сторінках історичного для України документа, який вчора був ратифікований», - сказав Павло Петренко, наголосивши на принциповій позиції Уряду щодо недопущення «жодних відкладань у часі з виконання цієї Угоди і її імплементації у національне законодавство».

  За його словами, Уряд взяв на себе амбітне завдання: протягом трьох років виконати всі положення Угоди про асоціацію. «Фактично зробити глибокі стратегічні реформи всіх секторів економіки, державного управління, соціальної, податкової, бюджетної систем. Тобто, дати можливість Україні претендувати на повноцінне членство у Європейському Союзі», - підкреслив він.

  Крім того, Міністр юстиції повідомив, що Уряд прийняв рішення про розширення на чотири області пілотного проекту із запровадження електронної процедури надання адміністративних послуг органами реєстраційної служби (модельний офіс реєстраційної служби у Києві працює з серпня).

   «Уряд підтримав нашу пропозицію щодо розширення цього пілотного проекту на чотири області. Ми маємо амбітний план до кінця року запровадити цю електронну систему спрощеного прийняття документів наших громадян у центрах адмінпослуг у Вінницькій, Чернігівській, Львівській і Дніпропетровській областях», - повідомив Павло Петренко, висловивши переконання, що за результатами роботи цих центрів з наступного року вся Україна перейде на таку спрощену процедуру публічних сервісів.

  Він повідомив, що зараз за новою електронною процедурою громадяни, реєструючи нерухоме майно, земельні ділянки тощо, - не заповнюють жодних паперів, що виключило корупційну складову.

  Міністр зауважив, що за результатами півторамісячної роботи модельного офісу реєстраційної служби у Києві кількість відмов зменшилася з 70% до 10%, «що означає, що 60% відмов полягали у корупції».

  Водночас Павло Петренко нагадав, що Уряд, розуміючи «необхідність робити дійсно робочими і дієвими ті органи влади, які надають послуги громадянам», прийняв рішення про оптимізацію органів центральної влади. Відповідно до цього документа кількість контролюючих та інспекційних функцій цих органів скорочено з 1300 до 600, кількість контролюючих органів скорочено з 56 до 29. За його словами, це дасть змогу також значно скоротити кількість державних службовців, «що має покращити якість та професійність роботи».

  Він також нагадав, що Уряд наклав мораторій на проведення будь-яких перевірок контролюючими органами, крім Державної фіскальної служби, суб’єктів господарювання до кінця року. 

  Крім того, Міністр повідомив, що однією з важливих ініціатив законопроектів Уряду, які вчора Парламент, на жаль, не проголосував, - було звільнення малого та середнього бізнесу від перевірок контролюючими органами на два роки.  

  Павло Петренко відзначив, що виходячи із затвердженого плану імплементації Угоди про асоціацію, Міністерство юстиції буде щотижня інформувати про зроблене.