• In English
  • Мінрегіон та Асоціація сільських і селищних рад спільно працюватимуть над вирішенням проблемних питань розвитку сільських територій
    опубліковано 11 вересня 2014 року о 13:48

    «Жодного примусу до об’єднання територіальних громад бути не може. Будь-чиї заяви про те, що це робитимуть «з-під палки» є нічим іншим, як спекуляцією, спрямованою проти реформування місцевого самоврядування і проти розвитку територій. Законопроект, який вже пройшов перше читання у Верховній Раді Україні, містить механізм такого об’єднання виключно на добровільних засадах. Він так і називається «Про добровільне об’єднання територіальних громад». І ключове його завдання - дати шанс слабким, малочисельним громадам розвиватися і бути успішними, шляхом укрупнення, об’єднання зусиль і ресурсів кількох громад». На цьому наголосив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода на зустрічі з представниками Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, які висловили побоювання, що громади змушуватимуть до об’єднання.

    Серед інших, на зустрічі обговорили і пропозицію Асоціації щодо відновлення видачі дозвільних документів на будівництво виконавчими комітетами сільських та селищних рад.

    В’ячеслав Негода зазначив, що така пропозиція повністю співзвучна з напрацюваннями Міністерства з цього питання. За його словами, Мінрегіоном розроблено проект Закону України, яким передбачена можливість створення органів держархбудконтролю у складі органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій; передача на місцевий рівень повноважень з видачі дозвільних документів, здійснення держархбудконтролю та прийняття в експлуатацію об’єктів; утворення системи державного нагляду за прийнятими рішеннями та можливість їх оскарження тощо.

    Для цього пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів, які передбачають можливість надання (отримання, реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів:

    - виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів;

    - структурними підрозділами районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об’єктів, розташованих за межами населених пунктів;

    - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю через головних інспекторів будівельного нагляду – щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.

    Перший заступник Міністра висловив сподівання, що Верховна Рада України прийме цей важливий для розвитку територій закон. Він також зазначив, що Міністерство розраховує на тісну співпрацю і підтримку Асоціації в тих питаннях, вирішення яких є вкрай важливими для розвитку населених пунктів.

    Під час зустрічі сторони домовилися, що найближчим часом Асоціація сільських та селищних рад підготує перелік проблемних питань з конкретними пропозиціями щодо шляхів їх вирішення, а також не зволікатиме з визначенням кандидатури на посаду радника Віце-прем’єр-міністра з питань розвитку сільських територій.

    Нагадаємо, 5 вересня Віце-прем`єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував Всеукраїнській асоціації сільських і селищних рад під час спільної зустрічі визначитися з кандидатурою на посаду радника Віце-прем`єр-міністра з питань розвитку сільських територій, який буде постійно працювати в Уряді.