• In English
 • Міноборони: Матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України здійснюється належним чином, згідно з щомісячними планами
  опубліковано 11 вересня 2014 року о 13:33

  Матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України здійснюється належним чином, залежно від потреб та фінансування, згідно з помісячними планами проведення відповідних закупівель товарів та послуг. Про це йшлося 11 вересня на брифінгу у прес-центрі Кабінету Міністрів України на тему: «Поточний стан закупівель та постачання пального, продовольства, речового майна, озброєння та військової техніки для забезпечення потреб Збройних Сил України» за участю заступника директора Департаменту розробок і закупівлі озброєння та військової техніки Міністерства оборони України Ігоря Одноралова, начальника фінансово-економічного управління Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України полковника Олександра Інжиєвського, т.в.о заступника начальника Озброєння ЗС України полковника Владислава Шостака.

  Як зазначив, Олександр Інжиєвський, за рахунок загальних коштів, виділених Міністерству оборони із резервного фонду, на закупівлю товарів і послуг тилового призначення передбачені кошти в сумі 3,8 млрд. грн., з яких 2млрд. 079 млн. грн. виділено наприкінці серпня.

  Вже укладено 240 договорів на 3 млрд. 083 млн. грн.. в тому числі на 1,7 млрд. грн. (36 договорів) на постачання пально-мастильних матеріалів, 997 млн. грн. (64 договори) оплата послуг з харчування і закупівля окремих видів продуктів харчування, 383,9 млн. грн. – речове забезпечення (122 договори), в т.ч. 171 млн. грн. – закупівля засобів індивідуального бронезахисту (бронежилетів і шоломів), 23,9 млн. грн. – лазне-пральні послуги (18 договорів).

   «Закупівля продукції тилового призначення здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про державні закупівлі». В сьогоднішніх умовах вона відбувається відповідно до 39 статті цього Закону, тобто із застосуванням переговорної процедури. І оплата продукції, і послуг тилового призначення здійснюється виключно після фактичного отримання матеріально-технічних засобів, їх перевірки та оформлення відповідних документів», - наголосив Олександр Інжиєвський.

  Зокрема, зазначалося, що за останні 4 місяці укладено договорів на постачання понад 30 тисяч бронежилетів,  27,5 тис. вже  поставлено в Збройні Сили. До того ж з серпня почали отримувати бронежилети поліпшеного виду, зокрема із захистом пахової та воротникової зони.

  «Для закупівлі озброєння і військової техніки державою на цей рік передбачено майже 1,3 млрд.грн. Це дуже велика сума, яку ми не отримували вже багато років, - наголосив Ігор Одноралов. – На відміну від минулих років, в цьому році фінансування ведеться досить стало, ритмічно, відповідно до помісячного розпису видатків».

  За кошти, які виділено, до кінця року очікується отримати 145 зразків озброєння, зокрема, літаки, гелікоптери, броньовані машини, понад півтисячі зразків стрілецької зброї, а також прилади нічного бачення, засоби зв’язку тощо.

  «Підкреслюю, це новітні зразки стрілецької зброї вітчизняного виробництва», - сказав Ігор Одноралов, зазначивши, що новітні зразки направляються до підрозділів, які виконують найбільш важливі завдання.

  «Водночас розраховувати на те, що наступного дня після виділення державою коштів з’являться нові види зброї, не доводиться, адже це складний технологічний процес, в якому задіяні чимало виробників,» - зазначив Ігор Одноралов. 

  «Міноборони проводиться активна робота з підприємствами, виконавцями держзамовлення, направлена на активізацію цього процесу. Ми вирівнюємо ситуацію, поновлюємо як техніко-технологічний, так і людський потенціал нашої оборонної промисловості, і результати вже очевидні», - сказав він, додавши, що багато підприємств вже перейшли на тризмінну роботу. запросили на роботу фахівців, які через відсутність великих замовлень і, відповідно, роботи вимушені були свого часу звільнитися з підприємств.

  За словами Владислава Шостака, з  початку року силами ремонтних підрозділів Збройних Сил з залученням відповідних  бригад підприємств вже відновлено понад 12 тисяч одиниць техніки, зокрема тієї, яка була на тривалому зберіганні та через це втратила свої технічні якості. З виділенням додаткових коштів така робота проводитиметься більш активно. На сьогодні укладено понад 900 договорів, зокрема, на  ремонт понад 500 одиниць, закупівлю гуми, акумуляторів, запчастини тощо.

  «Очікуємо до кінця року привести максимально в бойову готовність всі зразки озброєння», - сказав Владислав Шостак, додавши, що по виділених коштах вже на 80 відсотків взяті зобов’язання. Прискорити процес не можна, адже певну категорію військово-технічного майна, запчастин закуповують за тендерними процедурами, що відповідно потребує часу.