• In English
 • Держзакупівлі товарів вартістю до 100 тис. грн. проводитимуться через електронні тендери, – Павло Петренко
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 15:27

  Держзакупівлі товарів та послуг проводитимуться виключно через систему електронних тендерів. Пілотний проект цієї системи найближчим часом запрацює у декількох міністерствах. Про це під час підписання Меморандуму щодо побудови прозорої та ефективної системи державних закупівель в Україні повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «Ми прийняли рішення до прийняття закону, який забезпечить проведення електронних закупівель, запустити цей проект у тестовому режимі. Ми пропонуємо в кількох міністерствах протестувати роботу систему електронних державних закупівель на товарах та послугах, вартість яких нижча за 100 тис. грн. Можу сказати, що Мін’юст вже готовий віддати свої закупівлі вартістю до 100 тис. грн під реалізацію такого пілотного проекту», - зазначив очільник Мін’юсту.

  Підписантами Меморандуму також виступили представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради та експертного середовища.

  За словами Міністра юстиції, вже за кілька місяців тестової роботи можна буде побачити всі недоліки електронної системи закупівель і, за необхідності, відкоригувати її роботу. Крім того, пілотний проект дасть змогу продемонструвати реальні переваги як для держави, так і для бізнесу.

  «Реформа державних закупівель має запрацювати і вже в перший місяць роботи ми маємо побачити реальний результат. Він полягатиме в економії коштів бюджету, в отриманні якісніших товарів чи послуг, у спрощенні процедур, а також у збільшенні довіри з боку бізнесу та в покращенні бізнес-середовища», - зазначив Міністр юстиції.

  На переконання Павла Петренка, з початком роботи Системи електронних державних закупівель український бізнес відкриє для себе багатомільярдний ринок держзамовлень.

  «Державний сектор – це величезний ринок, який завжди був закритий для бізнесу. В період складної економічної ситуації держава може стати тим інвестором, який мотивуватиме вітчизняний бізнес через прозору систему електронних державних закупівель. Це величезний обсяг ринку, який становить близько 300 млрд. грн. При цьому, кошти підуть у різні сектори економіки», - зазначив Міністр юстиції.

  За словами екс-заступника міністра юстиції Грузії Григорія Вашадзе, через недосконалу систему державних закупівель Україна щодня втрачає близько 10 млн. доларів.

  «Це великі гроші, особливо в часи кризи та агресії з боку Росії. Після запровадження електронної системи тендерів державний бюджет перестане втрачати ці кошти», - зазначив грузинський експерт.

  Під час підписання Меморандуму була презентована  «Концепція розробки та втілення електронної системи державних закупівель в Україні 2014-2015рр.». Ключовими пунктами цього документу є декларація абсолютної прозорості всієї процедури держзакупівель, відкриття повного доступу до інформації та документів про тендери в Інтернет, суттєве спрощення процедури прийняття участі у тендерах та заборона акцептування цінових пропозицій вищих, ніж орієнтовні ціни.