• In English
 • Незалежні експерти визначили, що Мінприроди найкраще справляється з темою люстрації, - Андрій Мохник
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 15:06

  Незалежні експерти визначили, що Мінприроди найкраще справляється з темою люстрації, - звільнено близько 10 відсотків працівників Міністерства. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник під час брифінгу на тему «Руйнування корупційних схем в Мінприроди», який відбувся в Будинку Уряду 9 вересня.

  За словами Андрія Мохника, серед вагомих рішень, які впливають на руйнування корупційних схем, реальне скорочення дозвільних процедур, де є вплив чиновника, розслідування діяльності попередніх керівників, і, відповідно, діяльності керівників структурних підрозділів міністерства і ухвалення кадрових рішень з цих питань, та, власне, налагодження чітких, зрозумілих, прозорих схем проведення тих чи інших процедур, визначених чинним законодавством.

  Впродовж березнясерпня 2014 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України було ухвалено цілу низку кадрових рішень, які насамперед стосувалися вищої та середньої ланки. Так, з початку березня було звільнено всіх заступників міністра, трьох радників, чотирьох директорів департаментів та одного заступника директора департаменту, одного начальника управління та трьох начальників відділів.

  «Загалом було звільнено близько 10 відсотків працівників Міністерства. За цими показниками, власне, незалежні експерти визначили, що Міністерство екології та природних ресурсів найкраще справляється з темою люстрації порівняно з іншими центральними органами виконавчої влади», - повідомив Андрій Мохник.

  Також було повністю змінено керівництво в тих ЦОВВ, діяльність яких координує Міністерство: Державній службі геології та надр, Державній екологічній інспекції та Державному агентстві екологічних інвестицій. Відповідно, нові керівники ухвалювало кадрові рішення щодо керівництва державних підприємств, які є в підпорядкуванні цих ЦОВВ. Як повідомив Міністр, Державною екологічною інспекцією України за систематичне невиконання посадових обов’язків звільнено з посади головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції. Крім того, звільнено з посад керівників Держекоінспекції в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях.

  «Кадрові зміни проводилися за результатами моніторингу ефективності роботи структурних підрозділів Мінприроди та окремих співробітників, в першу чергу керівників, - розповів Андрій Мохник. - Індикатором ефективності роботи було виконання структурними підрозділами покладених на них завдань. Також підставою для кадрових змін були сигнали від громадськості щодо участі окремих посадовців в корупційних схемах».

  Андрій Мохник наголосив, що Міністерство активно співпрацює з правоохоронними органами: Генеральною прокуратурою України, Службою безпеки України та Міністерством внутрішніх справ України. За цей час МВС надіслало 59 запитів щодо інформації про керівний склад Мінприроди в попередні роки, починаючи з 2009-го, Генпрокуратура - 11 запитів, СБУ – 4.

  «На жаль, чинне законодавство не дозволяє застосувати люстраційні принципи, на охороні інтересів тих чи інших державних службовців стоїть і Кодекс законів про працю, і Закон «Про державну службу», - розповів Андрій Мохник, додавши, що переважна більшість керівників територіальних інспекцій перебувають на лікарняних вже не перший місяць, уникаючи відповідних рішень щодо їхньої діяльності.

  За словами Міністра, триває розкриття неправомірних дій, зокрема в галузях: видачі дозволів на поводження з відходами, затвердження норм викидів забруднюючих речовин. Перевіряється прозорість проведення тендерів, здійснення державних закупівель та ін. Так, 26 квітня 2014 року набрав чинності Закон України від 09.04.2014 № 1193-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру». Цим законом скасовано ліцензію на впровадження господарської діяльності зі збирання і заготівлі окремих видів відходів, також скасовано 9 документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами та небезпечними речовинами, що дало змогу значно зменшити навантаження на суб’єкти господарювання та унеможливити корупційні ризики.

  Також в Міністерстві створено робочу групу з питань підготовки змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2012 року № 1221, якою затверджено Порядок збирання, видалення, знешкодження та утилізації відпрацьованих мастил (олив).

  «На сьогодні Міністерство направило свої пропозиції щодо змін до цієї постанови, зокрема передбачено забезпечення прозорості укладання договорів, виправлення термінологічних помилок, ліквідація подвійного стягнення коштів», - повідомив Міністр, додавши, що Мінприроди також здійснює кроки щодо активізації роботи уповноваженого державного підприємства «Укреко-ойл».

  «Думаю, що найближчим часом зацікавлені органи держвлади погодять цей документ, що унеможливить корупційні діяння в сфері поводження з відпрацьованими мастилами», - висловив впевнення Андрій Мохник.

  Також Міністр повідомив, що наразі триває комплексна перевірка використання коштів, отриманих від продажу одиниць (частин) установленої кількості викидів парникових газів в рамках Кіотського протоколу, та перевірка суб’єктів господарювання, з якими укладено договори на реалізацію проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій. Виявлено низку порушень при використанні таких коштів та за результатами перевірок направлено лист до Головного слідчого управління МВС. Зараз проводяться слідчі дії.